BilgisayarDonanımGüncel TeknolojiTeknoloji

Samsung’un Yeni 8 TB 870 QVO SATA SSD’si Duyuruldu

Samsung büyük kitlelere HDD depolaması kadar büyük, SSD kadar da performans vadeden 870 QVO SSD’sini duyurdu. Yeni sürücü, rastgele okuma/yazma hızlarındaki artışla daha iyi çoklu görev ve oyun performansı vadediyor.

Günlük PC ya da dizüstü bilgisayar kullanıcıları genellikle yüksek hız sunan SSD’ler ile yüksek depolama kapasiteleri sunan HDD’ler arasında bir tercih yapmak durumunda kalır. Şimdi ise Samsung, bu ikilemi ortadan kaldıran 8 TB depolama kapasiteli ikinci nesil QLC teknolojili 870 QVO SATA SSD’yi duyurdu. 

Hem günlük kullanıcıları hem de profesyonel PC kullanıcılarını hedefleyen 870 QVO SATA SSD, yüksek performanstan ödün vermeden yüksek depolama kapasitesi ve güvenlik sunuyor. Samsung Electronics Bellek Bölümü’nden Dr. Mike Mang, yeni SSD modellerinin daha geniş kitlelere HDD kapasitesinde SSD yüksek hız sunmayı vadettiğini belirtti.

Yeni SSD, 560 MB/s okuma ve 530 MB/s yazma hızı sunuyor. 870 QVO, 860 QVO ile kıyaslandığında rastgele okuma hızında yüzde 13’lük bir performans artışı sunuyor. Bu da çoklu işlemlerde, oyunlarda ve çok sekmeli tarayıcı kullanımlarında daha yüksek performans anlamına geliyor. Üstelik Data Migration ve Magician 6 yazılımları sayesinde yeni SSD’nin optimizasyonu, yönetimi ve yükseltmesi kolaylıkla gerçekleştirilebiliyor.

2.880 TB’a kadar yazma dayanıklılığına sahip olduğu belirtilen 870 QVO’nun, kullanıcılara 3 yıl garanti sunduğu söyleniyor. 1TB, 2TB, 4TB ve 8TB’lık depolama alanı seçeneklerine sahip olan 870 QVO SATA SSD, 129 dolar (1 TB’lık sürüm için) başlangıç fiyatına sahip.

870 QVO SATA SSD özellikleri

  • SATA 6 Gbps arayüz
  • 2,5 inç boyut
  • Samsung V-NAND 4-bit MLC (QLC) depolama birimi
  • Samsung MKX Kontrol
  • 8GB (8TB), 4GB (4TB) ,2GB (2TB), 1GB (1TB) LPDDR4 bellek
  • 8TB, 4TB, 2TB, 1TB depolama seçenekleri
  • 560/530 MB/s okuma/yazma hızı
  • 98K/88K IOPS rastgele okuma/yazma hızı


Bu yazımız da ilginizi çekebilir: HAVELSAN Tarafından Geliştirilen WhatsApp’a Rakip Uygulama: İLETEE

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı