Güncel Teknoloji

Zoom Uygulaması Hata Veriyor Açılmıyor! İşte Hata Kodları Çözüm

Zoom açılmıyor, kapanıyor ve nasıl açılır tartışmaları Google'da araştırılmaya başlandı. Zoom sorunlarının çözümü için yapmanız gerekenler.

Pandemi sonrası dünya genelinde evden çalışma ve eğitimin evden yürütülmesine karar verilirken bazı uygulamalar bu süreçte kullanıcılara oldukça fazla yardımcı oluyor. Zoom uygulaması pandemi sürecinde en çok indirilen ve kullanılan uygulamalardan bir tanesidir.

Uygulama son günlerde toplu görüşmelerde hata kodları ile gündeme gelmeye başladı. Hata alan kullanıcı sayısının artmasının yanı sıra uygulamanın açılmadığını ve hata verdiğini söyleyen kullanıcı sayılarında da ciddi artış var. Zoom geliştiricileri konu genel bir sorun olmadığını açıkladı. Bu durumda uygulama bazlı yada kullanıcı cihazlarından kaynaklı bir takım sorunlar uygulamanın çalışmasını engelliyor olabilir.

Zoom Uygulaması Neden Açılmıyor?

Yaşanan genel sorunlardan bazı başlıklar:

 • Zoom’a kayıt olmaya uygun değilsiniz hatası
 • error code 5003 hatası
 • error code 104111
 • screen sharing has failed to start error code 0

Hata Kodları ve Çözümleri

 • Hata Kodu 3113 Çözüm

Bu hatayı alıyorsanız Parola veya Bekleme Odası etkinleştirilmemiştir. Parola veya Bekleme Odasını etkinleştirmek için toplantıyı düzenleyin

 • Toplantıda beklenmedik bir hata var. Hata kodu: 2008 Çözüm

Web semineri lisansı kullanıcıya uygulanmaz; veya uygulanan lisans artık hesapta geçerli değil. Hesap sahibi veya yöneticisi olarak Kullanıcı Yönetimini ziyaret edin ve kullanıcıya uygun web semineri lisansını kullanın ve atayın.

 • XmppDll.dll bilgisayarınızda eksik hatası çözüm

XmppDll.dll’nin bilgisayarınızda eksik olduğuna dair bir hata alıyorsanız, lütfen Zoom’u manuel olarak yükleyin. Bu yardımcı olmazsa, bir destek talebi oluşturun.

Microsoft Visual C ++ 2008 SP1’i yeniden yükleyin 

ClickHere

 • Sürücüde disk yok. Lütfen sürücüye bir disk takın hatası çözüm

Uygulama, Windows makinenizde mevcut olmayan bir dosya yolu arıyor. Bu genellikle bir toplantıya katılırken veya ayrılırken gerçekleşir. Zoom’u kaldırın ve Zoom’un en son sürümünü yeniden yükleyin

 • 0 (kurulum sırasında) hatası çözüm

Bu hatayla Sürüm 0.9 veya 1.0’dan yükseltme yapılırken karşılaşılır. Zoom yükleyici paketinin kaynak bağlantısı kesilirse bu hata gelecektir. Virüsten koruma yazılımı, Zoom yükleyicisi tarafından indirilen dosyaları karantinaya almış olabilir. Zoom istemci yükleyicisini  manuel olarak indirin  ve kurun.

 • 3000 Hata Kodu Çözüm

Installer, çalışan bir işlem nedeniyle mevcut bir dosyanın üzerine yazamadığında bu hatayı verir. Zoom’u kaldırın ve Zoom’un en son sürümünü yeniden yükleyin

 • 10002 Hata Kodu Çözüm

Zoom yükleyici paketinin kaynak bağlantısı kesildiğinde bu hatayı alırsınız. Virüsten koruma yazılımı, Zoom yükleyicisi tarafından indirilen dosyaları karantinaya almış olabilir. Zoom istemci yükleyicisini  manuel olarak indirin  ve kurun. 

 • 10006 Hata Kodu Çözüm

Hedef disk dolu olduğunda bu hatayı alırsınız. Yeterli disk alanı açtıktan sonra Zoom istemci yükleyicisini  manuel olarak indirin  ve kurun.

 • 13003 Hata Kodu Çözüm

Kullanıcı izinleri, uygulamaların yüklenmesine izin vermediğinde bu hatayı alırsınız. Uygulama kullanıcı izinlerini kontrol edin. Zoom istemci yükleyicisini  manuel olarak indirin  ve ardından yükleyiciyi yönetici olarak çalıştırın. Video ve ses sürücülerinin güncel olduğundan emin olun.

Zoom uygulamasında bu hatalar dışında bir hata alıyorsanız yada bu hataların çözümü konusunda sorun yaşıyorsanız bize yorum kısmından yazabilirsiniz.

Amazon’un 20 bine yakın çalışanı Covid-19’a yakalandı

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

16 Yorum

 1. Oops! We were unable to complete your request. Please try again. (300) bu hatayı veriyor. yardımcı olur musunuz?

 2. An unkown error ocurred error code 104122 hatası veriyor telefonda görüşmelere katılamıyorum yardımcı olur musunuz?

 3. Derse baglaniyorum ancak belli bir süre sonra bağlantı kesiliyor.3 ayrı cihazdan bağlanmayı deniyorum ama hepsinde aynı sorunu yaşıyorum. Internet servisini aradık sorun yok hız 56. Evde 2 kişi daha zoomdan ders yapıyor. Onların bağlantısında sorun olmuyor. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz? Error code 5 uyarısı veriyor.

 4. Birinin attığı linke tıkladığımda girmiyor.Please check and try again yazısı çıkıyor.Yukarı demişsiniz bilgisayarın saatinin internetin saatiyle eşitleyin diye,yaptım fakat yine de olmadı.Uygulamayı sildim tekrar yükledim yine düzelmedi.Başka ne yapabilirim?

 5. Kayıt olmak istiyorum ama “You are not eligible to sign up for Zoom at this time.” diyor ne yapmam lazım. (Telefondan giriyorum.)

 6. Zooma giriş yaparkem meeting ıd girdikten sonra
  Error 3038 kodlu hatayı veriyor neden acaba
  Bilgisi olan varmı ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı