Oyun

Samsung, Game Driver ile mobil cihaz GPU’larını iyileştiriyor!

Bilgisayar dünyasından yavaş yavaş aşina olmaya başladığımız ‘sürücü ile oyun optimizasyonu’ kavramı, Samsung ile mobil cihazlara geliyor. Play Store üzerinden yayınlamış olduğu ‘Game Driver’ isimli uygulama ile şirket, mobil cihazların oyunperformansını iyileştirmeyi vadediyor.

Son dönemde piyasada beklenen bir oyunla birlikte sistemlerimizde yer alan bileşen sürücülerine, özel optimizasyon ve güncellemeler geldiğine daha çok görmeye başladık. Özellikle üst seviye ve oyun odaklıbileşenlerin tercih edildiği sistemlerde daha sık görülen bu ‘güncelleme’ politikasıSamsung tarafının hoşuna gitmiş görünüyor. İş ortaklarıyla anlaşması sonucunda Koreli şirket, amiral gemisi cihazlarının GPU’larını oyunlar için optimize etmeye başlayacak.

Samsung, Game Driver ile mobil cihaz GPU'larını iyileştiriyor!

S20 ve Note20, güncellenebilir sürücülere sahip olacak

Google, ARM ve Qualcomm gibi iş ortaklarıyla iş planını paylaşan Samsung, üst model cihazlarındaki GPU’ların oyunperformansını iyileştirmeye çalışacak. Spesifik oyunlar için geliştirilmiş donanım iyileştirmesi ile kullanıcıların  ‘en iyi oyun deneyimi’ne erişmesi hedefleniyorSamsung Galaxy Note20 ve S20 kullanıcıları için sunulan Game Driver uygulaması ile mobil GPU sürücüleri, devamlı bir şekilde güncellenecek.

Samsung, Game Driver ile mobil cihaz GPU'larını iyileştiriyor!

Fornite ve CoD: Mobile, Game Driver tarafından optimize edilecek

Şimdilik yalnızca S20 ve Note20 için sunulan aplikasyon, Fortnite ve Call of Duty: Mobileiçin optimize edilmiş sürücüleri bünyesinde barındırıyor. Ayrıca Samsung tarafından yapılan açıklamaya göre uygulama ilerleyen süreçte çok daha fazla cihaz ve oyunudestekler hale gelecek. Eğer siz de GalaxyNote 20 ya da S20 kullanıcılarından biriyseniz, Play Store üzerinden Game Driver (Mali ve Andreno) uygulamasını indirerek ilgili oyunlarda sunulan performansiyileştirmesini deneyimleyebilirsiniz. Mobil pazarda öncü olan firmanın atağı daha önceleri farklı firmalar tarafından da denenmiş ancak uzun süreli olmamıştı. Samsung tarafının Game Driver ile ne kadar süre ve kaç cihaza destek vereceği ise merak konusu.

Bize ulaşmak için:

Daha fazla haber için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz!

https://guncelteknoloji.com/guncel-teknoloji/

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı