Güncel Teknoloji

Samsung, akıllı telefon pazarında tekrar lider oldu!

Araştırma şirketi Counterpoint Research, yılın geride bıraktığımız üçüncü çeyreğine ilişkin elde ettiği akıllı telefon satış istatistiklerini paylaştıSamsung koronavirüs nedeniyle ikinci çeyrekte kaybettiği liderliği geri alırken, Xiaomi’nin büyük yükselişi ise dikkatlerden kaçmadı!

Akıllı telefon satış istatistikleri: Samsung lider, Xiaomi yükselişte!

Temmuz-Eylül arasını kapsayan üçüncü çeyrekte öne çıkan bazı veriler, geçtiğimiz ay araştırma şirketleri tarafından paylaşılmıştı. Counterpoint’in yayınladığı güncel veriler ise bölgesel olarak ayrıştırılmış sıralamaları da ortaya koyuyor. Küresel ölçekte Samsung, 2 puanlık bir yükselişle %22 pazar payınaulaştı ve lider akıllı telefon üreticisi unvanının yeniden sahibi oldu.

Çin pazarındaki hareketlilik nedeniyle ikinci çeyreğin lideri olan Huawei, bu çeyrekte 6 puanlık sert bir düşüşle %14 pazar payınageriledi. Üçüncü sırada ise %13 pazar payına ulaşan Xiaomi yer aldı. Apple’ı geride bıraktığı daha önce açıklanan şirketin bu çeyrekte 3 puan artış yaşaması dikkat çekiyor.

Bölgesel pazarlara bakıldığında ise Samsung, Xiaomi ve Huawei arasındaki pazar payı değişimleri net şekilde görülüyor. Güçlü olduğu Asya pazarında tam 9 puan gerileyen Huawei’nin pazar payının önemli bir bölümünü Xiaomi devralmış. Kuzey Amerika’da Apple’dan Samsung’a geçiş gözlemlenirken, Avrupa pazarında ise tercihlerin bir bölümü Huawei’den Samsung’a kaydırılmış. Ayrıca Huawei’nin satış verilerinin içerisinde HONOR markasının istatistiklerinin de bulunduğunu belirtelim.

Öte yandan, bir kesim kullanıcı tarafından hala tercih edilen tuşlu telefonlarda da tanıdık markaların rekabeti bulunuyor. Üçüncü çeyrekte toplam 74 milyon bar tipi telefon satılırken, bunların %24’ünü Çinli iTel markasıtopluyor. İkinci sırada Nokia’nın üreticisi HMD Global yer alırken, Tecno ve Samsung ise üçüncü sırayı paylaşıyor.

Daha fazla haber için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz!

http://www.sang-kelana.net/2020/11/cara-memulai-karir-menulis-dengan.html

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı