MobilSosyal Medya

Telegram konum güncellemesi geldi

Telegram konum güncellemesi ile yakınınızdaki kişilerle numaranızı vermeden konuşabilirsiniz. Mesajlaşma platformu Telegram, bir güncelleme ile yeni bir grup konum tabanlı özellik ekledi. Uygulamanın en son sürümünün kullanıcıları, rakam girmeye gerek kalmadan hızlı bir şekilde iletişim bilgilerini değiştirmek için kullanabilecekleri Nearby Yakınlarda Kişi Ekle ’ayarını bulacaklardır. Telegram kullanıcılarının telefon numaralarını kimin görebileceğini kontrol etmelerini sağlayan önceki bir güncelleme ile birleştiğinde, gerçek telefon numaranızı vermeden yeni bir kişiyle sohbet kanalı açmayı mümkün kılıyor gibi görünüyor. Ayrıca, “Yakınındaki Kişileri Ekle” kartvizit ayarıyla, güncelleme kullanıcıların yakınlarındaki açık sohbet kanallarını görüntüleyerek yakındaki genel sohbet gruplarını görüntülemesine olanak tanıyor.

Bu ayar aynı zamanda “Yerel Grup Oluştur” seçeneğine de sahip. “Bu güncelleme, konferanslardan, festivallere, stadyumlardan, kampüslere, aynı kafede takılan insanlarla sohbet etmeye kadar her şey için yeni bir konum tabanlı grup sohbeti dünyası açıyor.” Tam teşekküllü bir mesajlaşma platformundaki bir özellik olarak konferanslarda veya parti sohbetlerinde kurulacak güzel ortamlar için iyi bir güncelleme.

Telegram konum

Telegram konum güncellemesi

Güncellemede eklenen diğer özelliklerden biri de herhangi bir grup sohbetinin yönetici haklarını iki dokunuşla başka bir kullanıcıya devretme özelliği. Yapılan açıklamada “Telegram uygulamaları artık sahiplik haklarını herhangi bir grup ve kanaldan diğer kullanıcılara aktarmayı destekliyor” deniyor. “Mülkiyet Devri düğmesini tıklayarak Seçilmiş Kişinize tam yönetici hakları verin.” Mülkiyet devrinin çeşitli avantajları söz konusu. Örneğin bir kanal yöneticisinin polis tarafından grup mesajları ve diğer üyeler hakkında veri toplamak için şahsen hedeflenmesi riski bulunuyor. Bu nedenle, daha hızlı bir mülkiyet devri daha etkin hale gelir, durumun bozulması ve karıştırılması için çalışılmasına rağmen haberleşmelerin korunmasını sağlayabilir. Bununla birlikte, herhangi bir teknoloji aracı gibi, bunun da tam tersi bir risk vardır; yani, polis, bir kanal yöneticisini mülkiyeti seçtikleri bir grup üyesine devretmek ve daha sonra devralmak ve kapatmak için zorlayabilir.

En yeni Telegram uygulama güncellemesine inen diğer özellikler arasında bildirimler üzerinde daha fazla kontrol imkanı da bulunuyor. iOS kullanıcıları için Siri kısayolları, tema seçici ve simge seçenekleri de ekstra ayrıcalıklar arasında yer alıyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı