1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Yeni emoji güncellemesi ile karşınızdayız

Yeni emoji güncellemesi yolda. Pek çoğumuz için online sohbetlerin olmazsa olmazlarından emojiler güncelleniyor. Gün içerisinde gerçekleştirilen pek çok sohbet esnasında, emojiler renk katıyor. Bunun farkında olan teknoloji devleri, emojileri her zaman yeni güncellemelerle daha da ilgi çekici hale getirmeyi amaçlıyor. Apple ve Google Dünya Emoji Günü öncesinde onlarca yeni emoji ortaya çıkardılar. Flamingo, orangutan ve tembel hayvanların yanı sıra waffle, falafel ve sarımsak gibi yiyeceklerin de bulunduğu yepyeni bir emoji yelpazesi karşımızda. Uzun uzadıya süren sohbetlere renk katacak olan emojilerin çeşitliliği yüzleri güldürüyor.

Şirketler ayrıca, çeşitli ten tonlarına sahip çiftleri tasvir eden yeni emojileri piyasaya sürecek ve cinsiyetten bağımsız karakterler de olacak. Bu yeni emojiler fikri de toplumun her kesimini kucaklayıcı tarzıyla ve zaman zaman gerginliklere sebebiyet veren durumlara karşı pozitif yaklaşımıyla dikkat çekiyor.

Ayrıca, Apple ve Google, yeni bir rehber köpek, tekerlekli sandalye ve işitme cihazına sahip kulaklar da dahil olmak üzere engelli temalı emoji’leri de kullanıcılarına sunacak. Apple ayrıca protez kol ve bacak emojisinin de yeni emojiler arasında yer alacağını açıkladı.

Bu tür anlamlı emojilerin yanı sıra kullanıcıların sohbetlerinde bolca yer bulacağı tahmin edilen yeni bir esneme emojisi de güncelleme ile aramızda yerini alacak.

Yeni emoji güncellemesi

Yeni emoji güncellemesi

Google’ın mobil işletim sisteminin bir sonraki sürümü olan Android Q, 65 yeni emoji eklemesi gerçekleştirecek. Q beta programı şu anda bazı cihazlar için mevcut. Apple, bu sonbaharda iPhone, iPad, Mac ve Apple Watch için yapılan bir yazılım güncellemesinin parçası olarak 59 yeni emoji tasarımı ekleyecek. Yeni emoji tasarımlarıyla ilgili haberler bunlar. Bu konuda ve daha pek çok konuda yaşanan tüm güncel gelişmeler için bizi takip etmeye devam edin.

Avatar
Ramazan ABAY

Bir cevap yazın


*