AndroidHaberleriOS

Google Haritalar bisiklet paylaşım sistemi

Google Haritalar bisiklet paylaşım sistemiyle karşımıza çıkıyor. Dünyaca ünlü teknoloji markası Google’ın gözde uygulamalarından olan Google Haritalar, bisiklet kullanıcılarını sevindirecek yeni bir teknolojinin müjdesini verdi. Şimdi dilerseniz bu yeni gelişmeye bir göz atalım. Google Haritalar, bisiklet paylaşım istasyonlarına büyük bir destek veriyor; Şirket, kullanıcılarına doğrudan uygulamada Citi Bike gibi yerleşik bisiklet paylaşım hizmetleri hakkında bilgi sunacak yeni bir entegrasyon ortaya koyuyor.

Yeni entegrasyon, bir bisiklet paylaşım istasyonunun nerede bulunacağı, kaç bisiklet olduğu ve vardığınızda bisikletinizi yanınıza almak için bekleyen boş bir alan olup olmadığı hakkında bilgi sağlayan Ito World tarafından sağlanan verilerle karşımıza çıkıyor.

Bu yeni sistem New York’tan sonra 23 şehirde daha aktif hale geliyor. Bu özellik daha önce New York’ta test edildi ve şimdi 23 şehre daha yayılıyor: Barselona, ​​Berlin, Brüksel, Budapeşte, Chicago, Dublin, Hamburg, Helsinki, Kaohsiung, Londra, Los Angeles, Lyon, Madrid, Mexico City, Montreal, Yeni Taipei City, Rio de Janeiro, San Francisco Körfez Bölgesi, São Paulo, Toronto, Viyana, Varşova ve Zürih. Sistemin aktif olduğu şehirler şimdilik bunlar. Ancak ilerde daha da yaygınlaşması bekleniyor.

Bu Google Haritalar’ın ilk araç paylaşım sistemi değil. Uygulama geçen Aralık ayında, kullanıcıları ortak Lime scooterlarına ve bisikletlerine yönlendirme özelliği de getirmişti.

Google Haritalar bisiklet

Google Haritalar bisiklet paylaşım sistemi

Yeni bisiklet paylaşımı özelliği, yukarıda belirtilen 24 şehirden birinde yaşadığınızı varsayarak, hem iOS hem de Android’deki Google Haritalar’da kullanılabilir. Gelecekte de daha fazla şehir için destek sağlanması planlanmaktadır. Hayatımızın her alanında önemli bir yere sahip olan teknolojik gelişmeler, pek çok anlamda bize kolaylık sağlamaya devam ediyor. Bu ve benzeri pek çok yeni teknolojik gelişmeden anında haberdar olmak için bizi takip etmeye devam edin.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı