Sosyal Medya

Tinder, potansiyel eşleşmeler için görüntülü sohbet sunuyor

Tinder, potansiyel eşleşmeler için görüntülü sohbet sunuyor

Flört uygulaması Tinder, pandemi yüz yüze flört olasılıklarını sınırladığından popüler olduğunu kanıtlayabilecek, kullanıcıları için bire bir video görüşmesi sunuyor.

Flört uygulaması Tinder, pandemi yüz yüze flört olasılıklarını sınırladığından popüler olduğunu kanıtlayabilecek, kullanıcıları için bire bir video görüşmesi sunuyor. Firma, yeni özelliğin güvenliği ön planda tutacağını söyledi.

Ücretsiz “Yüz Yüze” özelliği yalnızca her iki kişi de istiyorsa etkinleştirilecek ve yalnızca biri video simgesine tıklarsa diğeri uyarılmayacaktır.

Rival Bumble zaten görüntülü görüşmeye izin veriyor.

Firmanın güven ve güvenlik ekibi tarafından oluşturulan özellik, sadece her ikisi de kameraya bakıyorsa insanların birbirleriyle sohbet etmesine izin verecek.

Face to Face’in diğer güvenlik özellikleri şunları içerir:

  • herhangi bir zamanda devre dışı bırakılabilir
  • arayanlar bir dizi temel kuralı kabul etmelidir
  • kullanıcılar, onları rahatsız eden bir şey olursa, arama sona erdiğinde herhangi bir zamanda Tinder’a bir rapor gönderebilir

Daha önce birkaç ülkede az sayıda kullanıcı arasında denenmişti, ancak şimdi dünya çapında kullanıma sunulacak

Tinder’da Güven ve Güvenlik Ürünü başkanı Rory Kozoll, “Yüz Yüze özelliğimizin, buna erken erişime sahip olan üyelerimizden olumlu geri bildirimler aldıktan sonra küresel topluluğumuza sunulduğunu paylaşmaktan heyecan duyuyoruz,” dedi.

“Bu, Fotoğraf Doğrulama, Güvenlik Merkezi ve saldırgan mesaj algılama teknolojimiz gibi buluşma yolculukları boyunca üyelerin güvenliğine odaklanan büyüyen özellikler listemize ekliyor.”

Uygulama ölçüm firması AppAnnie’ye göre, Tinder, yüz yüze buluşmayı çok daha zorlaştıran küresel salgına rağmen ilk üç yaşam tarzı uygulaması arasında kalıyor.

Mayıs ayında, Tinder’ın o zamanki CEO’su Elie Seidman, koronavirüsün insanların uygulamayı kullanma şekli üzerinde çarpıcı bir etkisi olduğunu söyledi.

Etkileşim artmış olsa da – uygulama Mart ayında bir günde üç milyar kaydırma rekoru kırdı – ücretli premium aboneliklere daha az ilgi vardı.

Uygulama, 2012’deki lansmanından bu yana 340 milyondan fazla kez indirildi, ancak “altın” hizmeti için yalnızca altı milyon ödeme yapıldı.

Bu ve bunun gibi ilgi çekici ve güncel teknoloji haberleri için sayfamızı takipte kalın. Aynı zamanda sosyal medyada twitter, instagram ve facebook üzerinden sayfamızı takip ederek, bildirimlerinizi açarak haberlerimize daha hızlı şekilde ulaşabilirsiniz.

https://www.facebook.com/guncelteknolojicom

https://twitter.com/gncltknljcom

https://www.instagram.com/guncelteknolojicom

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı