Dünya

Önce casusluk, şimdi de sabotaj

Önce casusluk, şimdi de sabotaj

Elon Musk’ın Tesla fabrikasında neler oluyor? Önce casusluk, şimdi de sabotaj.

Tesla’nın Kaliforniya’daki fabrikasında bir çalışanın üretim sürecini sabote etmeye çalışırken yakalandığı ortaya çıktı. Çalışan, yakalandıktan sonra işten çıkarıldı. Önce casusluk, şimdi de sabotaj.

Tesla’nın Kaliforniya’daki ana üretim fabrikasında bir sabotaj olayının yaşandığı ortaya çıktı. Bir fabrika çalışanı, üretimi sabote etmek için harekete geçti ama başarısız oldu. Çalışanın yaptığı sabotaj nedeniyle birkaç saat üretimde aksama yaşandı.

Tesla’da bu olaydan önce de çalışanlardan birine casusluk teklifi edilmiş ancak çalışan bunu kabul etmeyerek şirkete bildirmişti. Casusluk olayını Elon Musk da doğrulamıştı.

Çalışan İzlerini Silmeye Çalışırken Yakalandı

Bloomberg News’in haberine göre, olay şirket içi e-postalar aracılığıyla ortaya çıktı. Tesla fabrikasında bulunan BT ve InfoSec ekipleri, çalışanı sabotaj girişiminin izlerini silmeye çalışırken yakaladı. Ekiplerin hızlıca harekete geçmesi sayesinde Tesla şirketinin ciddi bir zarar alması önlenmiş oldu.

Suçunu İtiraf Etti

Konu ile ilgili Tesla’dan herhangi bir resmi açıklama gelmedi ancak ismi açıklanmayan çalışanın, şirket içi soruşturma sonucu suçunu itiraf ettiği ve Tesla ile ilişiğinin kesildiği öğrenildi.

Elon Musk Kimdir?

Elon Musk (doğum Elon Reeve Musk, 28 Haziran 1971), mühendis, endüstriyel tasarımcı, teknoloji girişimcisi, ve hayırsever. Doğduğu ülke Güney Afrika dışında, Kanada, ve Birleşik Devletler vatandaşıdır. Günümüzde Musk hâlen 20 yaşında göç ettiği Birleşik Devletler’de yaşamaktadır. Musk aynı zamanda SpaceX’in kurucusu, CEO’su, ve mühendislik ile tasarım ofisleri şefi; erken yatırımcı, Tesla, Inc.’in CEO’su ve ürün mimarı; The Boring Company’nin kurucusu; Neuralink’in kurucu ortağı; OpenAI’nin kurucu ortağı ve ilk eş-başkanıdır. 2018 Kraliyet Topluluğu Üyesi (FRS) seçildi. Forbes’un Aralık 2016’da yayımladığı “Dünya’nın En Güçlü İnsanları” listesinde 25. sırada, 2019’da, yine Forbes‘un yayımladığı “Dünya’nın En Yenilikçi İnsanları” listesinde ise ilk sırada yer aldı.

Bu ve bunun gibi ilgi çekici ve güncel teknoloji haberleri için sayfamızı takipte kalın. Aynı zamanda sosyal medyada twitter, instagram ve facebook üzerinden sayfamızı takip ederek, bildirimlerinizi açarak haberlerimize daha hızlı şekilde ulaşabilirsiniz. 

https://www.facebook.com/guncelteknolojicom

https://twitter.com/gncltknljcom

https://www.instagram.com/guncelteknolojicom/

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı