Dünya

Popüler Uygulama Koşulları Harry Potter’dan Daha Uzun

Popüler Uygulama Koşulları Harry Potter'dan Daha Uzun

Bir firmanın tahminine göre TikTok, WhatsApp ve Zoom dahil olmak üzere en iyi 13 uygulama , birleşik hüküm ve koşullarının okunması 17 saat beş dakika sürecektir. Popüler Uygulama Koşulları Harry Potter’dan Daha Uzun

Bir firmanın tahminine göre TikTok, WhatsApp ve Zoom dahil olmak üzere en iyi 13 uygulama , birleşik hüküm ve koşullarının okunması 17 saat beş dakika sürecektir. Belgeler toplam 128.415 kelime içeriyor – ilk üç Harry Potter romanından herhangi birinden daha uzun.

En uzunu 18.282 kelimeyle veya birçok insan için iki buçuk saatlik okuma süresiyle Microsoft Teams’ti.

2018’de birkaç web sitesi politikasının, üniversite eğitimi seviyelerinde okuma becerisi gerektirdiğini buldu.

Koşulları kabul etmeden hizmetleri kullanmak mümkün değildir.

Thinkmoney tarafından keşfedilen diğer uzun belgeler arasında Candy Crush ( 14.189 kelime), Twitter (11.022) ve Facebook (8.588) vardı. Kelime sayısı hem şartlar ve koşulları hem de gizlilik politikalarını içeriyordu.

Listedeki en kısası 4.717 kelime ile Google Meet oldu.

Gizlilik araştırmacısı Stephanie Hare, bu tür ifadelerde kullanılan hem uzunluğun hem de dilin, yetişkinlerin ve çocukların neyi kabul ettikleri konusunda bilgilendirilmiş. Onay vermelerini zorlaştırdığını ve tek alternatifin uygulamayı hiç kullanmamak olduğunu söyledi.

“Rıza, seçim anlamına gelir, ancak seçim, sunulanlar değildir. Çoğumuz için bugün bir akıllı telefon, bilgisayar ve çevrimiçi işlem yapmamızı sağlayan diğer cihazları kullanmadan çalışmak ve yaşamak zor, hatta imkansızdır” dedi.

Çocuk

AB veri yönetmeliği GDPR, bireylere verileri hakkında iletişimin “özlü, şeffaf, anlaşılır ve [bir] kolay erişilebilir biçimde, özellikle bir çocuğa yönelik herhangi bir bilgi için açık ve sade bir dil kullanılarak” olması gerektiğini belirtir.

Microsoft Teams, şartlarına çocuklardan hizmet sözleşmesini anlamadıkları takdirde bir hesap oluşturmamalarını isteyen bir cümle eklemektedir. Belgede 1.500 kelimeden fazlası bulunmaktadır.

Microsoft yorum yapmayı reddetti.

Tıklamadan önce düşünün

Computing dergisinin editörü Kate Bevan. Hem Android hem de Apple cihazlarının artık bir uygulamanın aradığı izinler. Bir cihazın mikrofonuna, kamerasına veya konumuna erişim gibi – daha net bir şekilde işaretlediğini belirtti.

“Bir uygulamayı yüklediğinizde, birkaç dakikanızı ayırıp ne yapmasını istediğini düşünün. Örneğin bir uygulamanın kişilerinize erişmesine izin veremiyorsanız, uygulamayı yüklemek isteyip istemediğinizi iki kez düşünün , “dedi.” İşletmelerin, kullanıcıların anlayacağı şekilde iletişim kurması önemlidir. “

Geçen yıl bir etkinlikte, İngiltere Bilgi Komiseri Ofisi’nde üst düzey yönetici olan Simon McDougall, şartlar ve koşullar belgelerinin sonundaki “Kabul ediyorum” düğmesini “internetteki en büyük yalanlardan biri” olarak nitelendirdi.

IT Pro web sitesi tarafından bildirildiği üzere , “Bu şeyleri gerçekte kaç kişi okuyor, kaç kişi aslında tıklıyor, çünkü bu eller sadece geçerken kas hafızasının oluşması oldukça korkutucu,” dedi .

Bu ve bunun gibi ilgi çekici ve güncel teknoloji haberleri için sayfamızı takipte kalın. Aynı zamanda sosyal medyada twitter, instagram ve facebook üzerinden sayfamızı takip ederek, bildirimlerinizi açarak haberlerimize daha hızlı şekilde ulaşabilirsiniz.

https://www.facebook.com/guncelteknolojicom

https://twitter.com/gncltknljcom

https://www.instagram.com/guncelteknolojicom

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı