Dünya

Bir Covid-19 aşısı geliştiren ilaç şirketi Dr Reddy’s, bir siber saldırıya uğradı

Bir Covid-19 aşısı geliştiren ilaç şirketi Dr Reddy's, bir siber saldırıya uğradı

Bir Covid-19 aşısı geliştiren ilaç şirketi Dr. Reddy’s, siber saldırıya uğradığını söyledi. İngiltere, Brezilya, Hindistan, Rusya ve ABD dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki siteler etkilendi.

Covid-19 aşısı geliştiren ilaç şirketi Dr Reddy’s, bir siber saldırıya uğradı. İngiltere, Brezilya, Hindistan, Rusya ve ABD dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki siteler etkilendi.

Hindistan merkezli şirket, saldırıyı kontrol altına almak için tüm veri merkezi hizmetlerini izole ettiğini söyledi.

Geçen hafta, Dr Reddy’s’e Rusya’nın Sputnik V Covid-19 aşısının son aşama denemelerine başlama izni verildi.

Şirket, üretim tesislerinin etkilenip etkilenmediği konusunda yorum yapmayı reddetti.

Şirketin Cambridgeshire ve Yorkshire’daki İngiltere sitelerinin telefon hatları çalışmıyor gibi görünüyor, ancak şirket bunun ilgili olup olmadığını söylemedi.

Bilişim müdürü Mukesh Rathi şunları söyledi: “Tespit edilen bir siber saldırının ardından, gerekli önleyici tedbirleri almak için tüm veri merkezi hizmetlerini izole ettik.

“Tüm hizmetlerin 24 saat içinde hizmete girmesini bekliyoruz ve bu olay nedeniyle operasyonlarımızda önemli bir etki öngörmüyoruz.”

Hindistan’da yerel basın, Dr Reddy’nin bazı tesislerindeki üretimin kesintiye uğradığını bildirdi.

Dr Reddy’s, 1986 yılında Hyderabad merkezli kuruldu. Şu anda gastroenteroloji, onkoloji, ağrı yönetimi ve kardiyovasküler koşulları kapsayan 200’den fazla ürün geliştirmekte ve üretmektedir.

Birleşik Krallık’ta Dr Reddy’s, genel merkezi Beverley, Yorkshire’da bulunan NHS için ilaç tedarikçisidir.

Geçtiğimiz hafta, şirketin ve Rusya’nın egemen varlık fonunun, Hindistan’da Sputnik V Covid-19 aşısının insan klinik denemesini yürütmek için Hindistan Genel İlaç Kontrolörü’nden (DCGI) onay aldığı açıklandı.

Bu ve bunun gibi ilgi çekici ve güncel teknoloji haberleri için sayfamızı takipte kalın. Aynı zamanda sosyal medyada twitter, instagram ve facebook üzerinden sayfamızı takip ederek, bildirimlerinizi açarak haberlerimize daha hızlı şekilde ulaşabilirsiniz.

https://www.facebook.com/guncelteknolojicom

https://twitter.com/gncltknljcom

https://www.instagram.com/guncelteknolojicom

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı