Samsung’dan 2 katlanabilir telefon daha geliyor!

Samsung'dan 2 katlanabilir telefon


Ünlü teknoloji şirketi Samsung, yakın dönemde katlanabilir telefon modeli Samsung Galaxy Fold’u tanıtmıştı. Katlanabilir telefon teknolojisi şimdiden büyük heyecana sebep olan bir yenilik. Samsung da bu yeniliklerden geri kalmamak ve Huawei gibi önemli rakipleriyle yarışmak için çalışıyor. Alınan duyumlara göre Samsung bu yılın sonlarında ya da gelecek yılın başında iki yeni modelle karşımıza çıkacak. Samsung’dan 2 katlanabilir telefon daha haberi duyulur duyulmaz merakları celbetti.

Samsung’dan 2 katlanabilir telefon müjdesi

Yeni katlanabilir telefon modellerinden birinin dikey katlanabilir telefon olacağı söyleniyor. Bu yeni Galaxy Fold modelinde ekranın dışarıda olacağı söyleniyor. Dolayısıyla yeni model daha ince bir yapıya da sahip olacak. Bu yönüyle yeni model rakip şirket Huawei’in Mate X modeline benzetiliyor.

Samsung’un ilk katlanabilir telefonu yaygınlaştıktan sonra şu anda prototip olarak bulunan dış ekranlı yeni modelin çıkacağı bekleniyor. Bu modelin geliştirilmesi, ilk modelin kabul görmesiyle doğru orantılı olacak. Henüz prototip aşamasında olsa da yeni teknolojiyi benimseyip geliştirme çalışmaları Samsung için takdire şayan.

Samsung’un ayrıca, geçen ay açıklanan Galaxy S10 modelinde olduğu gibi katlanabilir telefonunda da ekran parmak izi sensörünü kullanabileceğini söyleniyor.

Samsung yeni modellerde çalışırken, aynı zamanda Galaxy Fold’ın ekranının dayanıklılığını artırmaya çalışıyor. Yaklaşık 10.000 kez katlandıktan sonra panelde görünen bir kırışıklığı gidermeye çalışan Samsung, ürünü piyasaya sürdükten sonra ücretsiz ekran değiştirmeleri yapmayı da düşünüyor.

Bellek yongaları ve televizyonları da üreten Samsung, katlanabilir ekran teknolojileri üzerinde etkili bir şekilde duruyor. Kazanç açısından da başı çeken şirket, geçen yıl 291,3 milyon telefon satışı yaparken, Huawei ise 205,8 milyon satış gerçekleştirdi. Samsung, Counterpoint’e göre, piyasaya sürüldüğü ilk yılın ilk yılında 40 milyon adetlik amiral gemisi olan Galaxy S10 satılacak.

Samsung, Galaxy Fold’un geliştirilmesine sekiz yıl harcadı ve Google ile Android işletim sistemini katlanabilir bir ekrana uyarlamak için çalıştı. Şirket ayrıca gelecekte rulo ve gerilebilir ekranlı akıllı telefonlar da öngörüyor. Bu haber Samsung Genel Müdür Yardımcısı Chung Eui-suk tarafından geçen ay kurumsal web sitesinde geldi.

Ramazan ABAY

Bir cevap yazın


*