AndroidİnternetMobilTeknoloji Haberleri

Samsung’un Katlanabilir Telefonu Galaxy Fold

Samsung’un katlanabilir telefonu teknolojisi bir süredir teknoloji piyasasının gündeminde yer alan konular arasında. Bu yeni furyaya sektörün başındaki isimlerden Samsung da kayıtsız kalmadı haliyle. Merakla beklenen soru Samsung’un katlanabilir telefonunun isminin ne olacağı?

Söylentilere göre Samsung’un katlanabilir telefonu Galaxy Fold ismiyle karşımıza çıkıyor. Güvenilir kaynak Evan Blass’tan gelen istihbarata göre Galaxy Fold ismi kürsüde diğer rakibi olan Galaxy X ismini geride bırakıyor.

Yeni üründe dikkatimizi çeken Samsung’un katlanabilir kelimesini isim olarak ön planda kullanması. Pek çoklarına göre bu durum kabul edilebilir bir durum. Nitekim Galaxy F ismi kullanılması kamuoyu tarafından pek iyi karşılanmayacaktı.

Evan Blass’in de belirttiği gibi geniş kitlelerin merakla beklediği Samsung’un katlanabilir telefonu hakkında çıkan söylentiler iki yıldan fazla bir süredir gündemde. Aslında bu denli karmaşık bir yeni teknolojinin gerçek bir ürün olabilmesi için söz konusu süre çok da uzun sayılmaz.

Yarın gerçekleşecek olan Samsung Unpacked etkinliğinde muhtemelen Galaxy S10 duyurusunun yanı sıra katlanabilir telefon konusuna da değinilecek. Böylece konuyla alakalı meraklar biraz daha dindirilmiş olacak. Bunun yanı sıra gelecek hafta Mobil World Congress’te de ana maddeler arasında bu yeni karmaşık teknoloji de yerini alacak.

Pek çok insan tarafından heyecanla beklenen bu teknoloji için ilk etapta işler iyi gitmeyebilir. Samsung hiç şüphesiz bazı tipik birinci nesil engellerle karşılaşacak. Tüm bu beklentiler ve heyecanla birlikte Samsung henüz konu hakkında bir açıklamada bulunmuş değil.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlker Taşcı

2007 yılından itibaren bilgisayar ve teknoloji alanına karşı olan ilginç merak duygum sayesinde, kendimi bu yönde geliştirmeye sürekli özen gösterdim. 2012 yılında kendi şirketimi kurarak çeşitli sektörlerdeki müşterilerime, bilişim teknolojileri alanında Bilgisayar Sistemleri Uzmanı ve Web Geliştiricisi olarak destek vermekteyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı