1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Samsung Galaxy S9, S10+ Özelliklerini Alıyor

Genellikle, akıllı telefon güncellemeleri arka planda yapılır, sahipleri tarafından görünmez. Ve bunlar genellikle internette gezerken gelecek tehditlere karşı güvenlik güncellemeleri olur. Ancak şu anda Samsung Galaxy S9 cihazlarına sunulan güncelleme, biraz daha geniş bir paket olacak. 2018’in amiral gemisini 2019’un kardeşine biraz daha benzeyecek.

Kamera tarafında aynı donanımlara sahip olmadığı için S10‘un sahip olduğu ekstra değeri elde edemezsiniz, ancak hatırı sayılır bir gelişme olduğunu fark edeceksiniz. Samsung Galaxy S9 “gece modu” özelliğini alıyor. Adından da anlaşılacağı gibi düşük ışık koşullarında fotoğraf çekme yeteneğinizi büyük ölçüde artıracak.

Bir S10 sahibiyseniz, neden telefonunuzda “gece modu” nu farketmediğinizi merak edebilirsiniz. Evet, aslında nispeten yeni. Güncelleme yalnızca Samsung‘un Nisan ayındaki en son dönemine kadar yayıldı ve ‘aydınlık gece’ modunu değiştirdi. ‘Aydınlık gece’ modunu gösteren iki mod arasındaki ana fark, yalnızca yazılımın uygun görüldüğü durumlarda devreye girebilirdi. ‘Gece modu‘ artık kararı size bırakıyor.

Güncelleme henüz Türkiye’ye açılmadı. Görünüşe göre Tayland, Vietnam ve Filipinler‘de başlıyor. Ancak ana kamera donanımının birbirine çok benzemesi durumunda sonuç S10‘a oldukça yakın olmalı.

Yazılım güncellemesi ile gelecek diğer özellikler, öz çekim kamerasına ayarlanabilir arka plan bulanıklığı ve “QR kod okuyucusunun daha iyi kullanılabilirliği” sağlıyor. Ardından, arka planda devam eden güvenlik güncellemeleri var. Yama notları, Samsung’un yazılımındaki ve Android‘deki sekiz hatayla birlikte 11 güvenlik açığını kapatıyor.

Avatar
Cihangir Han DEVRAN

Bir cevap yazın


*