1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Google, Pixel 4’ü “Kontrollü Sızdırdı”

Google, Ekim ayında piyasaya sürülmeden önce Google Pixel 4 hakkında sadece ipucu vermiyor, şaşırtıcı bir şekilde ortaya çıkacak olan telefonun nasıl görüneceğini de gösteriyor.

Tahmini piyasaya sürülme tarihinden dört ay önce yeni Pixel modelini görüyoruz ve arkasına baktığımızda kare şeklinde kamera modülünü görebiliyoruz. Google’ın buradaki mesajı, zaten telefonunun birkaç sızıntıya kurban gittiğini ima ediyor. Bir nevi siz sızdırmayın, ben sızdırırım diyor.

Peki Google Pixel 4 ‘sızıntısı’nda önemli olan noktalar ne?

Google kendi telefonunu sızdırıyor, bize de sızıntıyı incelemek düşer. Kamera tasarımında en az iki kamera lensi ve hatta üçüncü bir sensöre de yer verdiğini görüyoruz.

Kare şekli modül, sızdırıldığını gördüğümüz bir başka söylenti akıllara getiriyor: iPhone 11. Dış görünüşe benzer bir yaklaşım izliyor.

Google Pixel 3 ve Pixel 3 XL‘de en üst seviye kameralar var, ancak bugüne kadar şirketin arka arkaya birden fazla lens uygulamaya mesafeli yaklaştığını gördük.

Tek mercek çözümü mükemmel yazılımı ile birlikte harikalar yaratıyordu. Telefoto ve derinlik algılayıcı mercek eksikliğini yazılımla telafi ederek iyi bir iş çıkarmıştı.

Google, kamera donanımını iyileştirmek için adımlar attığına göre, Huawei P30 Pro‘daki en iyi kameralı telefon ünvanını kolayca geri alabilir.

Şu anda, Pixel 3 ve Huawei P30 Pro kameraların kalitesinin çok yakın olduğunu düşünüyorum. Fakat Huawei harika bir telefoto lensi ve ultra geniş kamerasıyla biraz daha özelliğe sahip.

Google’ın kamerasının Pixel 4 ile en üste çıkıp çıkmadığını öğrenek için beklememiz veya Google’ın gelecek telefonunu başka bir ‘kontrollü sızıntı‘ uygulamasını beklememiz gerekecek.

Avatar
Cihangir Han DEVRAN

Bir cevap yazın


*