1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Pixel-4 ve Pixel-4XL hakkında tüm söylentiler

Pixel-4 ve Pixel-4XL
Pixel-4 ve Pixel-4XL

Pixel-4 ve Pixel-4XL yazımızda sizlerle birlikteyiz. Google’ın amiral gemilerinin gelmesi heyecanla bekleniyor. Peki bu yeni modellerin ne gibi özellikleri var? Dilerseniz bunlara bir göz atalım. Pixel 4 ve Pixel 4XL modelleri Google tarafından karşımıza çıkıyor. Bu modeller Google’ın dünyadaki en popüler işletim sistemi olan Android Q ile birlikte gelecek.

Buna ilaveten, şirketin mevcut Pixel 3 ve 3 XL’in daha ucuz versiyonlarını piyasaya sürmesi bekleniyor. Pixel 3 Lite ve Pixel 3 XL Lite olarak adlandırılan bu iki model, potansiyel orta sınıf telefon alıcılarına göz önünde bulundurulacak seçenekler sunuyor. Bu modeller orijinal Pixel telefonlarına kıyasla daha ucuz olacak. Şayet söylentiler doğruysa Lite modellerin çıkış tarihinin yeni amiral gemilerinden daha önce olması bekleniyor. Nitekim çıkış tarihi olarak Ağustos düşünülüyor.

Pixel-4 ve Pixel-4XL

İki amiral gemisi hakkındaki söylentiler yazımızdaPixel 4 çift sim kart özelliği ile karşımıza çıkıyor. Beklentiler dahilinde Pixel 4, çift sim kart ile gelebilir. Önceki çift sim kartlı modellede cihaz için iki numara belirtilebiliyordu. Ancak aynı anda sadece bir SIM etkinleştirilebiliyordu. Fakat Pixel 4 iki aktif SIM’e sahip olabilir. Ancak arama ve metin yapmak için kullanılırken henüz aynı anda aktiflik gerçekleştirilemiyor. Bu, yeni iPhone’lar ve diğer Android telefonların çalışma biçimine benziyor.

Pixel 4 muhtemelen Android Q’yu çalıştıracak

Geçmiş Pixel telefonlarda olduğu gibi, Pixel 4 serisi de Android’in en yeni işletim sistemini çalıştıran ilk telefonlardan biri olacak. Google OS adları alfabetik olduğundan, yaklaşmakta olan güncelleme resmi adı başlamadan önce geçici olarak Android Q olarak bilinir. Henüz çıkmamış olmasına rağmen, Android Q’nun sistem genelinde karanlık bir moda, yeni izin özelliklerine, gelişmiş yüz tanıma özelliğine ve gelişmiş güvenlik özelliklerine sahip olacağı bildiriliyor.

Muhtemelen Ekim ayında göreceğiz

Bu, belirli bir söylentiye dayanmamakla birlikte 2016’daki ilk Pixel lansmanından bu yana Google, Ekim ayında amiral gemilerini yayınlamıştır. Mayıs’taki geliştiricinin konferansından sonra, bu Ekim etkinliği genellikle Google’ın donanım gelişmelerini vurgulamak için düzenlenir.  PIxel 4’e ek olarak Google’ın akıllı ev girişimlerinden de Ekim ayında haberdar olabiliriz.

Ramazan ABAY

Bir cevap yazın


*