1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Tesla Model Y SUV crossover açıklandı

Tesla Model Y SUV
Tesla Model Y SUV

Tesla Model Y SUV crossover aracı sizlerle. Ünlü otomobil markası Tesla, son teknoloji araçlarıyla göz doldurmaya devam ediyor. Tesla Model Y SUV crossover aracı bu gelişmelerin son ürünü olarak karşımıza çıkıyor. Model Y’nin teknik özellikleri ve fiyatı gibi kriterleri yazımızda sizlere aktarmaya çalışacağız.

Tesla Model Y  SUV crossover açıklandı

Tesla’nın uzun zamandır beklenen Model 3’ü izlemesi nihayet burada, ancak bu elektrikli geçit beklemeye değdi mi?

Tesla’nın Model Y’sinin ilk görüntüleri ortaya çıktı. İlk görüntüler ışığında yeni modelin beklendiği gibi olduğunu söyleyebiliriz. Tesla kullanıcılarını heyecanlandıran yeni modelinde beklentileri karşılayacak gibi görünüyor.

Birkaç yıldır Tesla’nın yeni modelinin çıkmasını bekliyorduk. Dört gözle beklenen Tesla Model Y’nin halka açık tanıtımı gerçekleştirdi.  ekliyoruz ve sonunda Tesla’nın Model Y’si halka tanıtıldı. Model 3 tabanlı bu araç beklentilerin de üzerinde. Yeni araçta çeşitli ufak tefek artılar söz konusu.

Tesla logosu

Model Y’nin standart versiyonu 39.000 dolar. Bir diğer versiyon uzun menzilli bir araç. Çift motorlu ve dört çekişli araç Performance olarak adlandırılan diğer modellere kıyasla  çok daha güçlü bir otomobil olarak karşımıza çıkıyor.

Aracın dış görünüşü Model X’in daha küçük hali gibi. Ancak 7 kişilik oturma kapasitesine sahip aracın daha aerodinamik bir görünüme sahip olduğunu da belirtmek gerek. Araç genel olarak Model 3 altyapısı üzerine kurulmuş. Aracın ön kısmı da Model 3 ile benzer özellikler gösteriyor.

Model Y’nin başarısı veya başarısızlığı Tesla’yı yakından etkileyecek. Araç, daha önce Model 3 gibi bir sedanla ilgilenmemiş ancak Model X’i de alamayan alıcılara hitap ederse, onlar için bulunmaz hint kumaşı olur. Tabii ki, bu da Tesla’nın resmi olarak modeli nerede tasarlayacağına ve Model 3’te yaşadığı kalite sorunları olmadan tasarlayıp tasarlamadığına bağlı olacaktır.

Model Y 0’dan 100 km hıza 3.5 saniyede ulaşıyor. Model Y 375 kilometreyle 500 kilometre arasında menzile sahip versiyonlar ortaya koyacak. Tesla Model Y’nin teslimatı 2020 yılında sonbaharda başlayıp 2021’in ilkbaharına kadardır. Tesla Model Y farklı versiyonlarla karşımıza çıkıyor. Bunlar Performance, Long Range Rear, Wheel Drive ve Dual-Motor All-Wheel Drive versiyonlarıdır.

Avatar
Ramazan ABAY

Bir cevap yazın


*