1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Tesla yeni şarj istasyonu ile saatte 1000 mil

Tesla yeni şarj istasyonu

250 kilowatt’lık süper şarj istasyonu soğutmalı kablosu ve daha fazlası sayesinde 5 dakika içinde 75 kilometreye ulaşabiliyor. Tesla yeni şarj istasyonu hakkında daha fazla bilgi sizlerle.

Jaguar I-Pace, Audi E-Tron ve Nissan Leaf Plus gibi otomobiller pazara çıktığından bu yana, elektrikli otomobil savaşları giderek büyüyor. Araçlar gün geçtikçe gelişmeye devam ediyor. Buna bağlı olarak şarj istasyonları da gelişmeli.

Tesla, ilk olarak Çarşamba günü V3 Supercharging (250 kilowatt’lık bir seçenek) olarak adlandırdığı modeli ilk kez Model 3’te denedi. Bu cihaz ile saatte 1.000 mil kadar şarj edilebiliyor. Bu işlem sırasında sıvı soğutmalı bir kablo kullanılıyor.

Bu, şimdilik yalnızca Model 3′te geçerli olacak, ancak Tesla hem Model S’nin hem de X’in bu ücret oranını etkinleştirmek için yazılım güncellemeleri alacağının sözünü verdi.

Bunun için olanak sağlayan teknolojinin çoğu yeni kablo tasarımından ve 1 megawatt Supercharger güç kabininden geliyor olsa da, Tesla, ön şarjı optimize etmek için Model 3’ü de güncelliyor. Birçok Model 3 sahibi, pillerinin sıcaklığına bağlı olarak tutarsız şarj hızlarından şikayetçi. Artık, Tesla, otomobillerin süper şarj istasyonuna yaklaşırken akü paketinin sıcaklığını ayarlayacağını ve optimum akım akışını sağlayacağını söylüyor.

Tesla yeni şarj istasyonu

Tesla logosu

Elektrikli araba üreticisi Tesla, araç teknolojilerini her geçen gün daha da ileri taşıyor. Yeni modeller daha iyi, daha özellikli olarak karşımıza çıkıyor. Dolayısıyla bu yeni modellerin güç ihtiyacı da artmakta. Şirket yeni model araçlar geliştirirken bu araçların şarj sistemlerini de göz ardı etmiyor. Tesla’nın son şarj istasyonu modeli de tam olarak bu ihtiyacı karşılamaya yönelik.

250 kW rekabete kıyasla ne durumda? Gelişen VW destekli Electrify America ağı, piyasada uygun araç bulunmamasına rağmen, 9 dakika içinde 185 mil için yeterli olan 350 kW kapasiteye sahip şarj istasyonları piyasaya sürüyor.

Yeni şarj istasyonu ile kısa süre içerisinde Tesla aracınızı şarj edebileceksiniz. Yeni teknoloji ile siz aracınızı şarja takıp bir şeyler atıştırırken aracınız büyük oranda şarj olmuş olacak. Bu yeni teknoloji tüm Tesla kullanıcılarını şimdiden heyecanlandırdı.

Avatar
Ramazan ABAY

Bir cevap yazın


*