Playstation 4 Remote Play, sonunda iOS’a geldi!

Artık PS4’ün Remote Play işlevini iOS aygıtlarda kullanabilirsiniz, konsolun sistem yazılımının 6.50 sürümü sayesinde, PS4 oyunlarınızı bir iPhone veya iPad‘den uzaktan oynamanıza izin veriyor. Erişmek için, iOS cihazınız için Remote Play uygulamasını indirmeniz ve ardından konsolunuzla eşleştirmeniz gerekiyor. Ekrandaki sanal düğmeler kullanılarak uyumlu oyunlar Wi-Fi üzerinden oynanabilir.

2013’te duyurulmuş olan Remote Play, PS4 konsolundan el konsolu PlayStation Vita’ya oyun yayınlamanıza izin veriyordu, ancak 2016’da Sony, Windows ve Mac için Remote Play uygulamalarını piyasaya sürdü. Sony, hizmetin daha geniş bir Android sürümünü henüz duyurmamış olsa da, Sony Xperia telefonlarına özel olan uygulamanın Android sürümünün varlığı, teknik bir engel bulunmadığını gösteriyor.

Bu özelliği iOS‘a getirmek, Remote Play için çok büyük bir genişleme, ancak daha gerçekçi bir deneyim için bir DualShock 4 kontrol cihazını Bluetooth ile uygulamasıyla eşleştirememeniz hayal kırıklığı yaratıyor. Sony markası dışında bir kontrol cihazı, iOS uygulamasıyla iyi çalıştığını bildirmekten memnuniyet duyarız.

Dikkat etmeniz gereken, işlevsellik ile ilgili birkaç sınırlama var. Kullanmak için iPhone 7, altıncı nesil iPad veya daha yenisine ihtiyacınız olacak. Fakat bu özelliği yalnızca Wi-Fi üzerinden kullanılabilecek. Fakat mobil bir ağ üzerinden, başka bir yerden kullanılmasına izin verilmiyor.

Güncelleme uzaktan erişimi iOS cihazlara getirmenin yanı sıra, PS4 sürüm 6.50, “Enter” komutu için hangisini kullanmak istediğinize bağlı olarak, denetleyicideki “X” ve “O” düğmelerini yeniden eşleştirmenize olanak sağlıyor. Japon konsolları tarihsel olarak “O” düğmesini kullandılar, daha batıda konsol modelleri “X”e güveniyordu. İlk kez bu güncelleme hangisini kullanmak istiyorsanız onu seçmenize izin veriyor.

Cihangir Han DEVRAN

Bir cevap yazın


*