1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Huawei P30 Pro kamera ve ekran söylentileri

Huawei P30 Pro kamera
Huawei P30 Pro kamera

Huawei P30 Pro kamera ve ekran özellikleriyle alakalı söylentileri içeren yazımızda sizlerleyiz. Mobil teknoloji devi Huawei’in beklenen son modellerinden biri olan P30 Pro ile alakalı şimdiden pek çok söylenti yayıldı. Bu söylentilerin en başından gelenleri kamera ve ekran ile alakalı söylentiler. Dilerseniz Huawei’in yeni amiral gemisinin kamera ve ekran özellikleri nelermiş hep birlikte görelim.

Geçtiğimiz haftalarda, Huawei P30 Pro kameraları, çentiği ve renkleri hakkında birçok söylenti ortaya çıktı. Bu söylentilerin pek çoğu Alman WinFuture sitesinden gelmekte. Dün, sitede Huawei P30 ve Huawei P30 Pro kamera ve ekran söylentileri hakkında daha fazla iddia edilen özellik ortaya çıktı.

Bir süredir P30 Pro’nun dört arka kamerasına sahip olacağına dair söylentiler vardı. Bir 40 megapiksel arka kamera bulunuyor. – geçen yılki P20 Pro ile aynı. Ana kamera f / 1.6 olan ve çok fazla ışıkta da çekim imkanı sağlayacak diyafram değerine sahip olacak. Daha geniş diyafram açıklığına sahip kameralı telefonlar, f / 1.5 diyafram açıklığında ana kameraya sahip Galaxy S10 serisi, Note 9 ve S9 serisidir. Tabii ki, Samsung geniş ve dar arasında geçiş yapmak için ikili bir mekanik diyafram kullanıyor. Oysa Huawei’nin kameralarında sabit bir diyafram açıklığı var.

Huawei P30 Pro kamera ve ekran söylentileri

f / 2.2 geniş açılı mercekli 20 megapiksel çözünürlüklü yeni bir kamera da arkadaki dört kameradan biri olacak. Geniş açılı kameralarda LG yıllardır başı çekiyor. Geçenlerde Samsung, yeni Galaxy S10, S10E ve S10 Plus’a ultra geniş açılı lens ekledi.

P30 Pro, P20 Pro’daki 6.39 inç ekrandan biraz daha büyük olup 6.47 inç ekrana sahip olacak. Ancak, daha büyük telefon her zaman daha iyi bir telefon demek değildir. P30 Pro ekranı 2.340×1080 piksel çözünürlüğe sahip olacak ki bu çözünürlük P20 Pro’dekinden daha az.

Huawei’nin P30 ve P30 Pro’yu 26 Mart’ta Paris’teki etkinliğinde duyurması bekleniyor. Hangi söylentilerin doğru olduğunu ve hangilerinin olmadığını öğrenmek için o zamana kadar beklememiz gerekecek. Huawei’in amiral gemileriyle alakalı tüm haberler için bizi takip etmeye devam edin.

Ramazan ABAY

Bir cevap yazın


*