1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Pardus 19.0 sürümü işletim sistemi yayınlandı

Pardus 19.0 sürümü işletim sistemi yayınlandı. Tübitak’ın geliştirdiği yerli üretim işletim sistemi Pardus’un yeni sürümü şimdi sizlerle. Ücretli işletim sistemlerine karşın yeni bir seçenek olarak geliştirilen, Debian tabanlı ve Linux çekirdeğini kullanan Pardus, yeni sürümü açıkladı. Yeni sürümün en önemli özelliğiyse düşük sistemlerde dahi sorunsuz olarak çalışabilmesidir.

Yeni güncelleme ile Pardus’a özgü iyileştirmeler ve yeni gelişmeler görülüyor. Pardus söz konusu son güncelleme ile daha kullanışlı ve güvenli bir hale getirilecek. Ayrıca Pardus 19.0 ile ağ üzerinden çoklu kurulum özelliğine de sahip olabileceksiniz. Debian tabanlı ve Linux çekirdekli bu işletim sisteminin, yeniliklerle daha etkili bir hale geldiğini söylemek mümkün olsa gerek.

Pardus 19.0

Pardus 19.0 karşınızda

Son zamanlarda özellikle belediyeler ve kamu kuruluşlarında kullanımı yaygınlaşan Pardus, yeni 19.0 sürümünü internet sitesi üzerinden ulaşılabilir kılıyor. İnternet sitesi üzerinden kolayca ulaşabileceğiniz Pardus’u hiçbir ücret ödemeden bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz. Tamamıyla ücretsiz bir işletim sistemi olan Pardus ile pek çok işletim sisteminde gerçekleştirilen birçok işlemi, kolay ve problemsiz bir biçimde gerçekleştirebilirsiniz.

Son dönemde belediyeler ve kamu kuruluşlarında kullanılmaya başlanan Pardus’un bu 19.0 sürümüne internet sitesi üzerinden ulaşabilir ve ücretsiz olarak bilgisayarınıza yükleyerek deneyebilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan Pardus ile günümüz işletim sistemlerinde yapılan birçok işlemi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebileceğinizi de hatırlatalım. 

Avatar
Ramazan ABAY

Bir cevap yazın


*