1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Microsoft bir oyun akışı hizmeti ve yeni Xbox konsolları kuruyor

Microsoft, son zamanlarda buluttan oyun akışı üzerinde çalışmayı tercih ediyor, ancak bugün E3’te şirket resmi hale getirdi. Microsoft’un oyun şefi Phil Spencer, şirketin herhangi bir cihaz için bir akışlı oyun hizmeti oluşturmanın zor olduğunu açıkladı. “Bulut mühendislerimiz, herhangi bir cihazda konsol oyunlarının kilidini açmak için bir oyun akışı ağı oluşturuyor,” diyor Spencer ve Xbox, PC‘ler veya telefonlarda çalışacak.

Spencer, hizmetin ne zaman kullanılacağı konusunda kesin bir tarih vermedi, ancak daha önce üç yıl içinde Xbox oyun akışına atladı. Birçoğu bir oyun akışı hizmeti oluşturmayı denedi ve başaramadı ve doğru bir şekilde yapılması zor bir şey. Sony, sadece kapalı devre dışı bırakmak için OnLive yayın hizmetini satın aldı ve daha önce PlayStation Now hizmetinin bir parçası haline gelen Gaikai’yi satın aldı. Nvidia oyunları bilgisayarlara aktarmaya çalışıyor, ancak mevcut tüm bu hizmetler, onları yaygın olarak kullanılmalarından uzak tutan bir çeşit gecikme yaşayacak.

Spencer ayrıca neyin açık olması gerektiğini de ortaya çıkardı: Microsoft yeni Xbox konsolları yapıyor. Spencer’a göre, Microsoft’un ekipleri “bir sonraki Xbox konsollarının mimarisini derinleştiriyor”. Microsoft’un araştırma ekipleri de oyun oynamak için yapay zeka üzerinde çalışıyor. Spencer, “Microsoft Research’teki uzmanlarımız, oyun AI’nın geleceğini geliştiriyor, bu yüzden keyif aldığımız dünyalar ve karakterler daha zengin ve daha sürükleyici olacak” diye açıklıyor.

İlker Taşcıhttp://www.turtech.com.tr

2007 yılından itibaren bilgisayar ve teknoloji alanına karşı olan ilginç merak duygum sayesinde, kendimi bu yönde geliştirmeye sürekli özen gösterdim. 2012 yılında kendi şirketimi kurarak çeşitli sektörlerdeki müşterilerime, bilişim teknolojileri alanında Bilgisayar Sistemleri Uzmanı ve Web Geliştiricisi olarak destek vermekteyim.

Bir cevap yazın


*