DonanımGüncel TeknolojiHaberlerİncelemeleriOSSağlık

Apple Watch’ınızla spor yapmak artık daha da iyi!

WatchOS 5‘te Apple Watch‘a gelen beş yeni fitness özelliği.

Apple WatchOS 5 ile Apple Watch için bazı harika yeni özellikler açıkladı: bir Walkie Talkie uygulaması, Siri kısayolları ve Podcast desteği. Ancak, saatini çoğunlukla fitness özellikleri için kullanacak olanlar , yeni güncellemeyi dört gözle bekliyorlar.

İşte bu noktada, WatchOS 5 ile gelen önemli fitness güncellemeleri.

Otomatik egzersiz izleme

Bir ter seansı için hazırlandığınız zaman watchface ile uğraşmaktan çekinmeyin; WatchOS 5 ile Apple Watch sizi anlamaya mümkün olacak.

Bir antrenman yapmayı unuttuysanız, takip etmeye başlamanızı isteyen bir uyarı ve titreşim alacaksanız. Ancak, antrenmana odaklanmış ve yanıt vermemeyi sonsuza kadar sürdüyseniz, yaptığınız etkinlik için hala geriye dönük kredi alabileceksiniz. Sadece ne zaman çalıştığınızı bilmekle kalmaz, yaptığınız aktiviteyi bilir. Başlamanızdan üç dakika sonra Saat, bu aktivitelerden hangilerinin çalıştığını anlayabilecektir: koşma, yürüme (kapalı veya açık), yüzme (açık veya havuz).

Otomatik izleme, bir antrenmanın sonunda da çalışır. Saatiniz, neyin tükendiğini anlamanız için kalp atış hızınızı kullanır ve fazladan krediniz olmasın diye antrenmanı bitirmenizi hatırlatır.

Yoga ve Yürüyüş iyileştirmeleri

Apple, egzersiz uygulaması içindeki etkinlik listesine iki Bay Area zımbası ekledi. Yogiciler ve yürüyüşçüler, seanslarını her zaman “öteki” olarak izleyebildiler ve buna göre etiketlediler, ancak her ikisi için de en doğru kredileri almamış olabilirler.

Her aktivitenin, her seansta bir dizi biyometrik veriye, yakılan kalorileri ve etkinliğin günün geri kalanında sahip olacağı etkiyi daha iyi hesaplamak için kullandığı kendi bireysel algoritması vardır. Yogiler bu nedenle uygulamanın yoğunluğuna bağlı olarak daha yüksek veya daha düşük bir kalori sayımı görebilirler.

Yürüyüş için hızınız düşmüş olsa bile, tam bir tepeye indiğinizde, kredi, nabız, GPS ve mesafeyi hesaba katacaktır.Apple Watch Series 3, yükseklikleri hesaplamak için yerleşik altimetreleri kullanacak, 2. ve altındaki modeller ise telefonun altimetre seviyesine güvenecek.

Koşucular için profesyonel araçlar

Eğer koşucuysanız , kişisel kayda ulaşmanıza yardımcı olacak yeni bir araç seti de alabiliyorsunuz. Hıza ek olarak, WatchOS 5 size kadansı vururken dışarıda kalacağınız metrikler listesine kadans (dakika başına adım) ve kilometrede ki hızınızı (önceki kilometrede ne kadar hızlı koştuğunuzu) ekleme seçeneği sunacaktır ya da koşu bandında.

Güncelleme de ayrıca, haptik geri bildirim içeren koşular için özel tempo uyarıları ekler, böylece gözlerinizi bileğiniz yerine bitiş çizgisinde tutabilirsiniz. Koşunuzdan önce hedef hızınızı ayarlayın ve ardından yola çıkarken bir titreşim hissedeceksiniz. Çok hızlı veya çok yavaş gidip gitmemenize bağlı olarak farklı bir titreşim türü alırsınız.

Rekabet gücü kazanma zamanı

Gözlem’de “paylaşım” etkinliği, arkadaşlarınıza ne kadar aktif olduğunuzu gösteren , WatchOS 5, etkinlik paylaşımı yetkilisinin rekabet faktörüdür. Arkadaşınızı etkinlik halkalarını yedi gün boyunca düz bir şekilde kapatmaya ve bir ödül kazanmaya davet edin. Tamamladığınız yüzüğün her bir yüzdesi için bir puan alırsınız. Kazanan, rakibinize özgü bir ödül alır ve hem gülünç bir şekilde hem de yanmış olduğunuza kadar bir rövanş talep edebilir.

Güçlü çalma listesi

Müzik, bir egzersiz sırasında çoğumuz için oldukça büyük bir motivasyondur ve WatchOS 5 size daha fazla seçenek sunacaktır. Akış, Apple Müzik için hala özel olacak, ancak oynatma listelerini Pandora gibi üçüncü parti uygulamalardan çevrimdışı oynatma ve bu özellikten yararlanırlarsa Spotify gibi potansiyel olarak Spotify’ları senkronize edebileceksiniz. Ayrıca WatchOS 5 ile Apple Watch gelen Apple’ın podcast uygulaması ile meditasyon uygulamaları, sesli kitaplar ve podcast içerecek.

Ama hala orijinal Apple Watch’da tutuyorsanız şansınız kalmaz, çünkü WatchOS 5 sadece Seri 1 ve sonrasında kullanılabilir. Her iki durumda da, Apple’ın bu özellikleri hareket halinde görmek için resmi güncellemeyi hazırladığı zamana kadar beklemek zorunda kalacaksınız. Bu sırada betaları test edeceğim, önümüzdeki aylarda daha fazla haber için tekrar kontrol edin.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlker Taşcı

2007 yılından itibaren bilgisayar ve teknoloji alanına karşı olan ilginç merak duygum sayesinde, kendimi bu yönde geliştirmeye sürekli özen gösterdim. 2012 yılında kendi şirketimi kurarak çeşitli sektörlerdeki müşterilerime, bilişim teknolojileri alanında Bilgisayar Sistemleri Uzmanı ve Web Geliştiricisi olarak destek vermekteyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı