HaberlerİnternetSosyal MedyaYazılım

Facebook, 14 milyon kişiyi, yayınların herkese açık olarak paylaşılmasını sağlayan bir hata hakkında bilgilendiriyor.

Facebook, geçtiğimiz günlerde 14 milyon kullanıcıya, bir hata nedeniyle yanlışlıkla yayın paylaştıklarını bildirdiklerini söyledi.

Şirket, geçen ay yayınlanmakta olan hatanın, bazı kullanıcıların yayınlarındaki “önerilen” paylaşım ayarını “herkese açık” ayarında değiştirdiğini açıkladı. Facebook, genellikle kullanıcı ayarlarına ve önceki etkinliğine göre paylaşım önerilerini belirler. Ancak bu durumda, bir yazılım hatası, kullanıcıların önceden daha küçük bir grup insanla paylaşmayı seçip seçmediklerine bakılmaksızın, varsayılan ayarın herkese açık hale getirilmesine neden oldu.

Facebook, hatanın 18 Mayıs – 27 Mayıs tarihleri arasında aktif olduğunu ve şirketin 22 Mayıstaki hatayı durdurmasına rağmen, beş gün öncesine kadar yayınları önceki ayarlara geri döndüremeyeceğini söyledi. Şirket, etkilenen 14 milyon kullanıcıya bir bildirim gönderiyor ve yayınlarını daha önce ki önerilen ayarlara ayarladı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlker Taşcı

2007 yılından itibaren bilgisayar ve teknoloji alanına karşı olan ilginç merak duygum sayesinde, kendimi bu yönde geliştirmeye sürekli özen gösterdim. 2012 yılında kendi şirketimi kurarak çeşitli sektörlerdeki müşterilerime, bilişim teknolojileri alanında Bilgisayar Sistemleri Uzmanı ve Web Geliştiricisi olarak destek vermekteyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı