1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Apple, iPhone ve iPad’lerde kripto para madenciliğini yasakladı!

Bitcoin madencilerine üzücü haber.

Apple, cihazlarında kripto para etkinliğini bozuyor.

Apple’ın Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı’nda geçen hafta, şirket hem iOS cihazlarda hem de Mac‘te kripto para birimi madenciliğini yasaklayan yeni Uygulama Mağazası yönergeleri yayınladı. AppleInsider, ilk olarak politikasındaki değişiklikleri Pazartesi günü fark etti.

Bu, Apple’ın kripto para birimi uygulamalarıyla ilgili politikası hakkında net bir duruş sunmasını ilk kez gerçekleştirdi. İnsanlar, blok zincirindeki bilgileri kilitleyen ve kilidini açacak karmaşık matematiksel problemleri çözmek için birden fazla cihaz kullandıklarında “mayınlı” olan bitcoin gibi kripto para birimlerine karşı aşırı bir ilgi var. Her işlem güvence altına alındığında ödüllendiriliyorlar.

Apple, App Store ilkesinin donanım uyumluluğu bölümünde, Apple’ın, içinde görüntülenen herhangi bir üçüncü taraf reklamları da dahil olmak üzere, kripto para madenciliği gibi alakasız arkaplan işlemleri yürütmeyebileceğini söyledi.

Apple, yorumlara hemen cevap vermedi.

Kripto para madenciliği, insanların para kazanmak için popüler bir yol haline geldi. Ancak madenciliğin çok fazla bilgi işlem gücü ihtiyacı var. Bu da kullanıcılara pahalı grafik kartlarını satın almalarını ve iPhone’ları ve iPad’leri de içeren geniş cihaz ağlarını kullanmalarını istemektedir.

İlker Taşcıhttp://www.turtech.com.tr

2007 yılından itibaren bilgisayar ve teknoloji alanına karşı olan ilginç merak duygum sayesinde, kendimi bu yönde geliştirmeye sürekli özen gösterdim. 2012 yılında kendi şirketimi kurarak çeşitli sektörlerdeki müşterilerime, bilişim teknolojileri alanında Bilgisayar Sistemleri Uzmanı ve Web Geliştiricisi olarak destek vermekteyim.

Bir cevap yazın


*