AndroidGüncel TeknolojiiOSKonsolMobilOyunTeknoloji Haberleri

Metal Slug Efsanesinin Yeni Mobil Oyunu Çıkıyor

Halen daha severek oynanan nostaljik ve birçok kişinin çocukluğundan hatırladığı oyun Metal Slug yeni mobil oyunu duyurdu. 1996 senesinde arcade kategorisinde bir oyun olarak çıkmıştı. Sonrasında ise konsollara, PC ve mobil platforma da gelen oyun, mobildeki serüvenine yeni duyurdukları Metal Slug Code: J oyunu ile devam edecek.

Nazca Corporation’ın 1996 senesinde oluşturduğu ve sonrasında Japon merkezli SNK Playmore‘a satılan Metal Slug oyunu, 2D platformda oynanan bir oyun. O dönemki en ünlü oyun cihazı olan Atari’lerde serüvenine başlamıştı. Sonrasında ise konsol, PC ve mobilde devam ederek kendini geliştirmişti. En son oyunu Metal SlugXX, PlayStation Portable’a 2009 yılında, ardından PlayStation 4 ve PC’ye 2018 yılında çıkmıştı.

Serinin birçok versiyonunu iOS ve Android platformlarına entegre eden SNK Playmore, yeni oyunu duyurdu. Şimdilik Metal Slug Code: J adıyla bilinen oyunun geliştirmesini Call of Duty: Mobile’ı ve Pokemon Unite’ı geliştiren Timi Studios yapacak. Yeni oyun hakkında henüz çok fazla bilgi olmasa da SNK Playmore bugün oyunun fragmanını paylaştı.

Metal Slug Code: J

Oyunun fragmanında gördüğümüz gibi, serinin klasikleşmiş ilerle ve ateş et sistemini bozmamış bir şekilde gözüküyor. Yeniden 2D bir platformda düz bir şekilde ilerlendiği görülüyor. Grafik bakımından ise orijinal dokuları bozmadan daha modernleştirilmiş haliyle karşımıza çıkıyor. Daha akıcı, stabil ve aksiyonlu olduğunu belirtmekte de fayda var. Fakat yeni oyun her ne kadar orijinal serinin konseptini koruduğu gözükse de, NPC’lerin bulunduğu ve yüksek ihtimal silah ve karakter güçlendirmelerinin de yapılabildiği şehir bölümlerinde üçüncü şahıs kamera olarak kontol sağlandığı varsayımlarını çıkartabiliriz gibi duruyor.

Metal Slug Code: J, ayrıca devam oyunu gibi bir önceki oyunların hikayelerinin bir devamı niteliğinde gibi gözükmüyor. Fragmanda görüldüğü kadarıyla tamamen kendi hikayesiyle karşımıza çıkacak oyun, yeni ilginç silahları da oyuna katarak heyecanı artırmış gibi gözüküyor. Hayranları için şimdi heyecanla oyunun çıkış tarihini bekleme zamanı!


Bu yazımız da ilginizi çekebilir: Pokemon Sleep: Uyurken Oynayabileceğiniz Oyun
Kaynak: eurogamer

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı