AndroidArttırılmış GerçeklikGüncel TeknolojiiOSMobilOyunTeknolojiTeknoloji HaberleriYazılım

Pokemon Sleep: Uyurken Oynayabileceğiniz Oyun

Pokemon Company, 2016 yılında Augmented Reality (artırılmış gerçeklik) oyunu Pokemon GO’yu tanıtarak birçok hayranını sevindirmişti. Şimdi de oyunu bir adım öteye taşıyarak Pokemon oyunuyla uyku takibini bir araya getirmeyi amaçlayan yeni oyun Pokemon Sleep’i 2019 duyurmuştu. Yakın zamanda ise Pokemon Sleep ile ilgili yeni bilgiler gündeme gelmiş durumda. Şimdi bu detaylara göz atma vakti.

Niantic iş birliğiyle Pokemon oyunu AR teknolojisiyle farklı bir deneyim katılarak mobil platformda 2016 yılında hayranlarıyla buluşturulmuştu. Şimdi de The Pokemon Company, Pokemon oyununun konseptini inovatiflik katarak 2019 yılında Pokemon Sleep adıyla duyurmuştu. Amacı uykuyu eğlenceli hale getirmeye çalışmak olan bu oyun hakkında uzun süredir yeni bilgiler duyurulmamıştı.

Pokemon Sleep’in iOS ve Android platformlarının ikisine de çıkacağı biliniyor. Uygulamanın geliştirmesini geçen sefer Pokemon GO’nun geliştiricisi Niantic’in yanında Select Button da yapacak. Aslında bu uygulama tam olarak oyun veya tam olarak uyku takibi uygulamalarından biri olarak nitelendirilemiyor. Pokemon Sleep, The Pokemon Company’nin yaptığı açıklamalara göre:

Pokemon Sleep’te kullanıcıların uyuduğu ve uyandığı zaman, oyunu etkileyecek ve oyun, bu sayede uykuyu bir eğlenceye dönüştürecek

diye belirtiliyor. Yani anlaşılacağı üzere uykuyu da oyun aşamasına dahil ederek eğlenceli hale getirmek asıl amaçları.

Pokemon Sleep ile ilgili bilinen detaylar:

Gündeme gelen açıklamalara bakılacak olursa Pokemon Sleep, Pokemon GO gibi tamamen oyun olarak nitelendirilemeyecek. Ondan ziyade bir uyku takip uygulaması olacağı düşünülüyor. The PokemonCompany tarafından yapılan açıklamalara göre Pokemon Sleep’in ana konsepti böyle varsayılabilir: uygulama, oyuncuların uykuda geçirdiği süreleri takip ettikten sonra oyunculara belirtilen uyku görevlerini ne kadar gerçekleştirebildiklerini gözlemleyecek ve bu görevler tamamlandığında oyuncular, bazı ödüller veya eğer tamamlanamazsa belirli cezalar alacak gibi duruyor.

Ayrıca Pokemon Sleep piyasaya sürülmesiyle birlikte Pokemon GO Plus cihazının da yeni versiyonunu göreceğiz. Cihazın yeni sürümüyle birlikte oyuncular, Pokemon GO için kullanmış oldukları Pokemon GO Plus aletini Pokemon Sleep uygulamasında uyku verilerini elde etme konusunda araç olarak kullanabilecek. Pokemon resmi Twitter hesabından yapılan duyurulara bakacak olursak gündüzleri Pokemon GO Plus cihazlarını normal oyun için kullandıktan sonra. Akşam olunca uyku takibi için yastıklarına yerleştirilen cihazlar Pokemon Sleep’e uyku verilerini toplama konusunda yardım edecek. Henüz net çıkış tarihi bilinmese de bu sene uygulamanın çıkacağı düşünülüyor.


Bu yazımız da ilginizi çekebilir: Flight Simulator 2020 ve Flight Simulator X’in Grafiklerinin Kıyaslaması
Kaynak: Tech Radar

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı