BilgisayarGüncel TeknolojiOyunTeknoloji

Flight Simulator 2020 ve Flight Simulator X’in Grafiklerinin Kıyaslaması

Flight Sim isimli YouTube kanalı, Flight Simulator X oyunu ile yakın zamanda çıkacak olan Flight Simulator 2020 oyununun grafiklerini kıyasladı. Simülasyonlarda bulunan birkaç havaalanı baz alınarak yapılan bu kıyas çok güzel duruyor. Zira Flight Simulator 2020’nin gerçekten de eşsiz güzellikte grafikleri olacağını tekrardan bize göstermiş oluyor.

ABD’li teknoloji şirketi Microsoft, bir süredir yeni simülasyonu “Flight Simulator 2020” için çalışmalarına devam etmekte. Havacılık sevdalılarının çok yakından takipte olduğu bu simülatör, yakın bir zamanda satışa çıkacak. Ayrıca gerçekçiliği ve grafikleriyle şimdiden gözleri üzerinde toplamış durumda. Yakın zamanda paylaşılan bir video, bu yıl tekrar gelecek olan Flight Simulator’ün efsaneliğini herkese gösteriyor.

Bilmeyenler için Flight Simulator 2020 Microsoft’un ilk uçuş simülatörü değil. Firma, 2006 yılında Flight Simulator X ile zamanın en iyi simülatörünü meraklılarına sunmuştu. Simulator X, 2006 yılında ve oldukça uzun yıllar boyunca etkileyiciliğini korumuş olsa da artık o kadar da ilgi çekici değil. Aslında Flight Simulator X’in modasının çoktan geçtiğini aşağıdaki videoyu izleyince çok daha iyi anlayacaksınız.

Flight Sim adlı bir YouTube kanalı, Flight Simulator X ve yeni Flight Simulator 2020’nin grafiklerini kıyasladığı bir video yaptı. Bu videoda, aradan geçen uzun yıllarda Microsoft açısından yapılan grafiksel gelişmeleri ortaya koyuyor.

Hazırlanan kıyas videosunda iki oyunda da bulunan bazı havaalanları ve o havalimanlarının çevresinin görüntülerini gösteriyor. Video, 2006 yılında çıkan Flight Simulator X’in doku kalitesinin günümüzde doğal olarak çok zayıf kaldığı belli oluyor.

Flight Simulator X, ilk başta çok iyi olsa da zamanla ilgi çekiciliği azalmıştı. Hatta bu oyunu satın aldıktan sonra bazı eklentilere yüzlerce dolar harcayıp oyunu mükemmel hale getiren tutkunlar da vardı. Fakat bu durum, parayı dahil etmesek bile bazı uyumluluk sorunlarına ve çökmelere de sebep oluyordu. Flight Simulator 2020, tüm bu sıkıntıları geride bıraktıracak gibi duruyor.

Bu güzel grafik kalitesinin de tabii ki bir bedeli olacaktır. Flight Simulator 2020, stabil çalışmak için çok güçlü bir bilgisayara gerektiriyor. Microsoft, bu simülasyon oyunu için en az 8 GB RAM, 150 GB depolama alanı, Nvidia GeForce GTX 770 ekran kartı ve Intel Core i5-4460 işlemciye sahip olunmasını tavsiye ediyor.

Flight Simulator X ile Flight Simulator 2020 arasındaki grafik açısından kıyaslama


Bu yazımız da ilginizi çekebilir: Samsung Galaxy Watch 3 Akıllı Saatinin Çalışırken Görüntüleri Sızdırıldı
Kaynak: dsogaming

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı