Otomobil

İşte Opel’in Yeni Gözdesi 2021 Opel MOKKA

Corsa’da da olduğu gibi ilk olarak tam elektrikli modeli üzerinden tanıtımı gerçekleştirilen 2021 Opel Mokka, iç ve dış bölümleri ile markasının yeni dönemde temsil ediyor ve yüzü ile bizlere diğer Opel modelleri hakkında ip ucu veriyor. Ülkemizde dizel motorundan sonra ün kazanmış Mokka, bu defa bizlere elektrikli modeli ile daha ilgi çekici bir şekilde görünüyor. Resmî kaynaklardan da tanıtımı gerçekleşmiş olan Mokka bizlere zaten test sürecinde ki görüntülerinde dahi büyük değişimini kanıtlamıştı ve bu nedenle büyük merak uyandırmıştı.

YENİ mokkamız KÜÇÜLÜYOR

 2021 Opel Mokka, geride bıraktığı tüm jenerasyonları unutturacak dinamiklere sahip. Markasının kendisinden sonra gelenden yeni yüzünü taşıyan aracımız kokpit bölümünde dijital dinamikleriyle de aile içerisinde bir ilki beraberinde getiriyor. 120 kilogram hafifleyen aracımız 12 santimlik bir küçülme ile şaşırtıyor, rakipleri büyürken Mokka küçülüyor. Merak etmeyin bu küçülme bizlerin konforunu etkilemiyor çünkü, bu küçülme tamponların küçülmesinden kaynaklanıyor. Toplamda 4.150 milimetre olan dingil mesafesi yeni Mokka’mızda 2 milimetre kadar küçük bir büyüme ve 350 litrelik bir bagaj hacmi ile bizlere sunulacak.

 Yeni Mokka’mız artık B SUV sınıfında yer alacak. Küçük sınıfa ait olan yeni Mokka’mız iç mekanda ve kokpitte bizlere kalitesi ile küçüklük sınıfa ait olduğunu hissettirmeyecek. Kokpitinde Mercedes ve Peugeot da olduğu gibi birleşik gibi duran ancak ayrı iki ekran gibi görünen “Pure Panel”i kendisine göre geliştirerek bizlere sunuluyor. Bu ekranımızda sanki küçük bir kavis ile göze daha güzel gelmektedir. Güncel Opel modellerinden bildiğimiz düğmeler yeni Mokka’mızda da bulunuyor. Ancak otomatik şanzımanda küçük bir vites kolu ile gelecek. Bu vites kolu Citroen C4’de gösterilen vites koluna benzemektedir.

 Tamamen elektrikli versiyonu Corsa-e ile rakamsal olarak benzerlik göstermektedir. 136 PS güç ve 260 Nm torka sahip elektrikli modelde 50 kW’lık batarya paketi bulunacak. Yapılan testlerde normal modda iken 322 kilometre menzil giden aracımız ekonomik modunda bu değeri yükseltebilecek. Hızlı şarj özelliği ile 30 dakika gibi kasa bir sürede %80 şarj olabilecek. 0-100 km/s ise 8.7 saniyede ulaşabilmektedir.

İlginizi çekebilecek diğer haberlerimiz: iOS 14, 2021 Jeep Grand Cherokee

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı