Kategoriler
Güncel Teknoloji Sinema Tiyatro

Matrix 20. yılını kutlamak için tiyatrolara geri dönüyor

Matrix 20. yılını tiyatrolara dönerek kutluyor. Matrix, bilim kurgu klasiklerinin 20. yıldönümünü kutlamak için bir haftalığına tiyatrolara geri döndü.

Matrix 20. yılını tiyatrolara dönerek kutluyor. Matrix, bilim kurgu klasiklerinin 20. yıldönümünü kutlamak için bir haftalığına tiyatrolara geri döndü. Özellikle, 30 Ağustos – 5 Eylül tarihleri ​​arasında ülke genelindeki 135 Dolby Cinema AMC tiyatrolarında gösterilecek. Sinemada bilim kurgu alanında devrim niteliğinde bir yere sahip olan eserlerden biri olan Matrix, kutlamalar çerçevesinde tiyatro sahnelerine taşınıyor.

Teknik olarak, AMC burada birkaç ay gecikti. Kardeş ikilisi Lana ve Lilly Wachowski tarafından yazılmış ve yönetilen film 31 Mart 1999’da gösterime girmişti. Ancak filmin uzun zaman önce vizyona girmesi nedeniyle sinemada izleme fırsatı bulamayan hayranları için bu gelişme hayli sevindirici olacak.

Matrix 20.

Matrix 20. yılını tiyatro sahnelerinde kutluyor

Keanu Reeves‘in son zamanlardaki John Wick 3 performansı “nefes kesen” E3 görünüşünün popülaritesi göz önüne alındığında, filmin bu önemli yıldönümünde onun da etkinlikler kapsamında görülmesi heyecanı artıracak etkenlerden olacaktır. Bilim kurgu alanında devrim niteliğinde olan eserlerden Matrix’in tiyatro sahnelerine taşınması, bu yapımın hayranı olan geniş kitleleri çeken önemli bir sanatsal faaliyet olacak.

Milyonlarca hayranın merakla beklediği etkinlikler şimdiden hayli heyecan uyandırıcı. Bilim kurgunun sinemadaki mihenk taşlarından biri olan Matrix ile alakalı yazımızı sonlandırırken, dilerseniz serinin önemli isimlerinden Morpheus’un söylediği gibi bir kapanış yapalım. “İnanmak istediğin her şeye inanmayı” seçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir