1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

The OA dizisi yayın hayatına son verdi

The OA dizisi yayın hayatına son verdi. Netflix’in sevilen dizilerinden The OA, şirketin vermiş olduğu kararla son buldu. Dizi, Aralık 2016’da, geleneksel TV hikaye anlatımından oldukça uzak olan sekiz “bölüm” ile yayınlanmıştı. Dizinin bölüm uzunlukları 30 dakika ile bir saat 10 dakika arasında değişiyordu. Ardından, bu ilk sezondan sonra, hayranların gösterinin Mart 2019’da dönmesi için iki yıl beklemesi gerekti.

Brit Marling ve Zal Batmanglij tarafından yaratılan “The OA”, birkaç yıl önce ortadan kaybolan Prairie Johnson (Marling tarafından oynanan) adlı genç bir kadının yeniden ortaya çıkmasıyla başlıyor. Bundan sonraki hikaye, daha önce kör olan Johnson’ın son birkaç yıldır nerede olduğunu, görüşünü nasıl yeniden kazandığını ve neden şimdi OA olarak adlandırdığını açıklamak için oldukça vahşi yönlere gidiyor. Yayından kaldırılan dizinin hikayesi yarım kaldı desek yanlış olmaz. Geleceğe dair merak uyandıran bu yapım bizi sürprizlerle şaşırtacak gibiydi. Bir Instagram yayınında Marling, “Bu hikayeyi bitirememize rağmen, başkalarına anlatacağımıza söz veriyorum” dedi. (Ayrıca, onun ve Batmanglij’in gösterisine izin verdikleri için Netflix’e “derin şükran” sunduğunu belirtti.

The OA dizisi sona erdi

Netflix’in başındaki isimlerden Cindy Holland’in yaptığı açıklamada, “OA’nın 16 büyüleyici bölümüyle inanılmaz derecede gurur duyuyoruz. Cüretkar vizyonlarını paylaştığı ve inanılmaz sanatı ile gerçekleştirdikleri için Brit ve Zal’a minnettarız” dedi. “Gelecekte, bu ve belki de başka birçok boyutta onlarla tekrar çalışmayı dört gözle bekliyoruz” diye de ekledi. Bu duyuru, Netflix’in “Tuca & Bertie”, “Özel Survivor” ve “Sahip Olması Gereken” i de iptal etmesinden birkaç hafta sonra geldi.

The OA dizisi

Netflix’in bazı orijinal yapımlarında almış olduğu bu iptal kararları muhtemelen pek çok seyirciyi üzmüş olacak. Belki bu iptal kararları ünlü platformun abone sayısında azalmalara bile sebebiyet verebilir. Yine de söz konusu kararların şirketin kendi iç hesaplarında varmış olduğu sonuçlar olduğunu göz ardı etmemek gerek. Hiç şüphe yok ki Netflix yeni farklı yapımlarla, bu yapımların kaldırılmasından dolayı küsen abonelerinin bir kısmını da geri çekmeyi başaracaktır. Netflix ile alakalı tüm güncel gelişmeler ve teknolojiye dair aklınıza gelen her şey için bizi takip etmeye devam edin.

Avatar
Ramazan ABAY

Bir cevap yazın


*