1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

iOS 13, Fotoğraflar Uygulamasına Bir Çok Özellik Getiriyor

İOS 13‘teki Fotoğraflar uygulamasında, fotoğraflarınızı (ve ilk kez videolarınızı) düzenlemek için tasarlanmış yeni bir görünüm ve düzenleme aracı bulunuyor. Yeni düzenleme araçlarının ötesinde, Fotoğraflar uygulaması artık geçmiş fotoğraflarınızı ve videolarınızı düzenlemek için daha etkileşimli bir yaklaşım sergiliyor ve gelişmiş arama araçları uygulamaya daha kişisel bir dokunuş sağlıyor. Fotoğraflar uygulamasına yapılan güncelleme, yeni bir kaydırma klavyesine, bir dizi gizli özelliğe ve bilinmeyen tüm arayanları engelleme özelliğine sahip.

Yeni Fotoğraflar uygulamasını kullandıktan sonra, açık olan bir şey var: Apple, unutulmuş olan eski fotoğraf ve videoları keşfetmek için günlük olarak ziyaret etmeniz gereken bir uygulama olarak görmenizi istiyor. Ve muhtemelen faydalanmanız gereken bazı yeni düzenleme araçları da var.

İOS 13‘ün hala beta aşamasında olduğunu ve özelliklerin bu sonbaharın son sürümünden önce değişebileceğini ve final sürümünde de değişeceğini unutmayın. Bu yayını elimizdeki en güncel bilgilerle güncelleyeceğiz.

Yeni Fotoğraflar sekmesi özellikleri resimlerinizi düzenlemenize yardımcı olur

Fotoğraflar uygulamasının genel olarak yeni bir görünümü var ve en çok yenilik Fotoğraflar sekmesinde görünüyor. Fotoğraflar sekmesine bakarsanız, ekranın altında dört seçenek bulacaksınız: Yıllar, Aylar, Günler, Tüm Resimler. Resimlerinizi görüntülemek için belirli bir zaman dilimini daraltmak için çeşitli seçenekler arasında hareket edebilirsiniz.

Her seçeneğin, belirli bir zaman diliminde fotoğrafları gösterme kendi yöntemi vardır. Örneğin, Yıllar’ı seçmek size bugünün tarihine yakın, yalnızca 2018, 2017’de çekilmiş fotoğrafları gösterecektir.

İşte size özel görünümler yaratan Fotoğraflar uygulamasının bir başka örneği. Arkadaş ve aile üyelerini tanımlamak için People albümünü kullanırsanız ve doğum günlerini iletişim bilgileri kartına girmişseniz, Fotoğraflar sekmesi doğum günündeki kişiyi o kişinin çeşitli fotoğraflarıyla size hatırlatacak.

iOS 13 ile birlikte gelen fotoğraf düzenleme araçları

Apple, bir fotoğrafı düzenlemek için kullandığınız araçları güncelledi. Araçların yeni görünümü ve düzeni ayarlayabileceksiniz.

Düzenlemek istediğiniz bir fotoğrafı görüntülerken, Düzenle düğmesi hala sağ üst köşede. Düzenle’yi seçmek, otomatik ayarlamaları seçebileceğiniz veya parlaklık, parlaklık, pozlama, vb. Gibi çeşitli ayarları gözden geçirebileceğiniz varsayılan düzenleme aracını açar.

Seçeneklerden herhangi birini ayarlamak için, her düğmenin hemen altındaki çubuk çizgisini sola veya sağa taşıyabilirsiniz.

Filtreler aracı hala iOS 12‘de olduğu gibi çalışıyor, ancak şimdi yoğunluğunu ayarlayabileceksiniz. Bir filtre seçtikten sonra, filtrenin fotoğrafınızdaki etkisini azaltmak için çubuk çizgisini sola doğru sürükleyin.

Kırpma aracı şimdi bir fotoğrafı kırpmanıza izin vermekten daha fazlasını yapar. Artık bir resmin perspektifini de değiştirebilirsiniz; bu, fotoğrafın görüş açısını ayarlayabileceğiniz anlamına gelir. Bu, resmin nasıl göründüğü üzerinde tam bir kontrol sağlar.

Tamamen yeni video düzenleme araçları

Belki de iOS 13‘teki Fotoğraflar’a en dikkat çeken ek video düzenlemedir. Ben sadece bir klibi kırpmaktan ve saklamaktan bahsetmiyorum, parlaklık ve pozlamadan filtre uygulama veya kırpma ve perspektif ayarlamaya kadar her şeyi ayarlama yeteneği.

Artık Fotoğraflar uygulamasında bulunan gerçek video düzenleme araçları sayesinde, artık uygulama mağazasında veya dizüstü bilgisayarınızda daha karmaşık (ve çoğu zaman pahalı) bir video düzenleme aracı bulmak zorunda değilsiniz. Bunun yerine, zaten aşina olduğunuz bu yerleşik uygulamadaki bir videoyu hızla ve kolayca düzenleyebilirsiniz.

Video düzenleme araçları, fotoğraf düzenleme araçlarıyla aynı şekilde çalışır, yalnızca göreceğiniz ilk ekran klibi kırpma seçeneğidir. Kırpma aracı her zaman olduğu gibi çalışır. Kaydetmek istediğiniz klibin başlangıç ​​ve bitiş zamanını ayarlamak için videonun sarı uçlarını sürüklersiniz. Bu, yanlış başlangıçlardan ve garip sonlardan kurtulmak için harikadır.

Videonuz kırpıldığında, klibinizin genel görünümünü ayarlayabilir ve ince ayar yapabilir ve tekrar Fotoğraf albümüne kaydedebilirsiniz.

Dahası, bir videoda yaptığınız tüm düzenlemeler orijinal videoyu silmez. Bu, bir filtre ekleyip videoyu kırparsanız, yalnızca birkaç gün sonra değişikliklerden memnun olmadığınıza karar vermek için geri dönüp hepsini geri alabilirsiniz. Orijinal video bozulmadan kalacaktır.

Avatar
Cihangir Han DEVRAN

Bir cevap yazın


*