1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Gmail’de gizli mesaj nasıl gönderilir? Yazımızda öğrenin.

Gmail'de gizli mesaj
Gmail’de gizli mesaj

Gmail’de gizli mesaj gönderimi ile alakalı haberimiz sizlerle. Google, kişisel hesapları olan kişilerin zaman aşımına uğrayabilecek mesajlar göndermesine izin veren ve alıcıların içeriklerini kopyalamasını, başkalarına iletmesini veya indirmesini engelleyen bir ayar olaral 2018’de Gmail için gizli modunu sundu. İşyerinde Gmail’i kullanan G Suite kullanıcılarının, 25 Haziran’dan başlayarak gizli modu kullanma olanağına sahip olacağı yine haberlerde. Bu özellik otomatik olarak açılacaktır; Yöneticiler, isterlerse kapatmak imkanına sahip olacaklar. Bu, özellikle şirket ortamında hassas belgeler göndermesi gereken iş adamları için kullanışlı olan bir özellik. Kullanıcılar Gmail kullanıyorsa bu özelliği de kullanabilirler. Gizli modu masaüstünde veya Gmail uygulaması mobil üzerinden kullanabilirsiniz. Hangisini kullanırsanız kullanın, her mesaj gönderdiğinizde gizli modu etkinleştirmeniz gerekmektedir. Bu işlemin nasıl yapılacağını aktarıyoruz:

Tarayıcınızda
Yeni bir mesaj oluştur “Gönder” düğmesinin sağındaki kilitli bir saatin simgesini arayın (diğer tüm simgeler arasında bulmak zor olabilir, ancak aramaya devam edin) ve ona dokunun. Süresi dolmadan önce alıcıların mesajınıza erişmesini istediğiniz sürelerin parametrelerini ayarlamanıza olanak tanıyan bir açılır pencere belirir. Ekstra bir güvenlik katmanı istiyorsanız, alıcılardan telefon numaralarına yazılı bir şifre girmelerini de isteyebilirsiniz. Mesajın gizli modda gönderildiğine dair bir mesaj, mesajın alt kısmında belirecektir.

Mobilde
Bu adımlar büyük ölçüde aynıdır, ancak öğelerden bazıları tarayıcınızda bulacağınızdan farklı yerlerde bulunur. İşlem, Gmail’in hem iOS hem de Android sürümleri için aynıdır. Mesaj oluşturun. Uygulamanın sağ üst köşesindeki üç dikey noktaya ve ardından “Gizli mod” a dokunun. Tarayıcıda olduğu gibi, mesajın alıcılar tarafından ne kadar süreyle görüntüleneceğini ve bir şifre ile korunup korunmayacağını belirleme seçeneğiniz bulunuyor. Ayarları düzenledikten sonra, gizli modda gönderilen bir mesaj, mesajın sona ermesinden önce ne kadar süre kalacağını ayrıntılarıyla belirten küçük bir pencere görüntüler.

Gmail’de gizli mesaj

Google’ın ünlü e-posta uygulaması G-mail üzerinden artık gizli mesajlar göndermeniz mümkün olacak. Hem tarayıcınız üzerinden hem de mobil cihazınızdaki G-mail uygulaması ile gizli mesajlar gönderebileceksiniz. G-mail uygulamasında yaşanan yeni güncellemelerin yanısıra farklı teknolojik haberlerden güncel şekilde haberdar olmak için bizi takibe devam edin.

Avatar
Ramazan ABAY

Bir cevap yazın


*