1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Facebook Grupları yakında erişim için aylık abonelik ücretlerini alabilir

Facebook artık grup yöneticilerinin belirli gruplara özel üyelik için ayda 4,99 ila 29,99 ABD $ ödemeye başlamasına izin verecek. Ebeveynlik, yemek pişirme ve ev temizlik grupları, yeni bir özelliği erken testin bir parçası olarak alan ilk kişiler olacaktır.

Şu anda olduğu gibi, serbest gruplar sağlam kalacak, ancak yakında premium alt gruplar başlatma seçeneği olacak. Örneğin, yaşam tarzı blog yazarı Sarah Mueller’in Declutter My Home grubu, katılmak için ayda 14.99 dolara mal olan Evim Organizasyon grubunu başlatıyor. Ve Yetiştirilen ve Akan Ebeveynler grubu, kolej danışmanlarına erişim için 29,99 ABD doları ödeyen bir Kolej Kabul grubu yapıyor.

Geçmişte, Facebook grupları her zaman özgür olmuşlardı, bir üyelik için ücret ödemek, münhasırlık hissini artırabilir ve bir grubun içinde olmak için daha özel hissettirebilir. Bir ödeme duvarı da daha fazla insanı uzaklaştırabilir.

Facebook yeni bir özellik olduğunu ve topluluklarını büyütmek için çok fazla zaman ve özveri veren grup yöneticilerinin aynı zamanda para kazanabilmelerini istiyor. Şirket ayrıca, yöneticilerin daha fazla gönderi, video veya çevrimdışı buluşma ve etkinlik olsun, grup için daha yüksek kaliteli içerik oluşturmak için kazandıkları parayı alabileceklerini de söylüyor.

Şimdilik, özellik hala mobilde bir denemedir ve Facebook abonelik ücretlerini azaltmayacaktır. Ancak, standart App Store ve Play Store politikalarının bir parçası olarak Apple ve Google, iOS ve Android aracılığıyla kullanıcı abonelik ücretlerinin bir yüzdesini alacaktır. Yine de, bu, Facebook’un, Haber Kaynağı’nın aksine, reklamlara dayanmadığı gruplardan para kazanma çabalarının başlangıcıdır.

İlker Taşcıhttp://www.turtech.com.tr

2007 yılından itibaren bilgisayar ve teknoloji alanına karşı olan ilginç merak duygum sayesinde, kendimi bu yönde geliştirmeye sürekli özen gösterdim. 2012 yılında kendi şirketimi kurarak çeşitli sektörlerdeki müşterilerime, bilişim teknolojileri alanında Bilgisayar Sistemleri Uzmanı ve Web Geliştiricisi olarak destek vermekteyim.

Bir cevap yazın


*