Oyun

Diablo 4 oyununun merak edilen geleceği

Diablo 4 oyunu Blizzard ürün açılışları esnasında daha kesin görünüyor. Ayrıca şirket oyunun ilk versiyonunun şirket içinde gösterildiğini bildirdi. Blizzard Entertainment‘ın kariyer sayfası, Diablo franchiseı içindeki “habersiz bir proje” üzerine yeni çalışanlar için dokuz etkin listeyi ortaya koyuyor. Diablo 4‘e bağlı olmaları şart değil ancak oyun henüz duyurulmadığı için, pozisyonlar Blizzcon 2018’de açıklanan mobil Diablo Immortal oyunu üzerinde çalışmak için olmasa gerek.

Dokuz aktif liste, hepsi de modern, büyük bütçeli bir video oyununun yaratılmasında temel rol oynayan yönetici yapımcı, baş karakter sanatçısı ve baş konsept sanatçısı için açılışları içeriyor. Bu pozisyonların doldurulmaması (veya yeni yetenekler aranması), habersiz Diablo projesinin hala bitiş noktasından bir kaç yıl uzakta olduğu anlamına geliyor. Ancak, Blizzard’ın bu erken aşamada bile oyunla ilgili bir şeyler göstereceği bildiriliyor.

Fransa’nın Le Monde’inin fan çevirisinde yayınlanan bir rapora göre, Diablo 4 zaten bir şekilde Blizzard Entertainment’ın ekiplerine gösterildi. Bunun yanısıra yeni bir Overwatch oyununun da geliştirilmekte olduğuna dair haberler edinildi. Bu rapor, Blizzard’ın StarCraft çevrimiçi tetikçisindeki gizli çalışmayı iptal etmesinin ardından Diablo 4 ve Overwatch filminin devam etmekte olduğu yönündeki söylentiyi ortaya koyuyor.

Diablo 3 ilk olarak 2012 yılında hem övgüyle hem de tartışmalarla beraber çıkmıştı. Prosedürel olarak oluşturulmuş zindanlarla koşmak ve düşman kalabalığını kesmek her zamanki gibi eğlenceliydi. Ancak taraftarlar oyun içi eşyalar için gerçek paralı bir müzayede evinin hazinesini keşfetme ve daha canlı bir sanat tarzı üzerindeki etkilerinden şikayet etti. Bu durum genel havayı ilk iki oyundaki gotik korkudan uzaklaştırmıştı. Müzayede evinin kaldırılması, Ruhların Reaper’inin 2014’te genişlemesi ve devam eden bir dizi mevsimsel güncelleme (şu an 17. sezondayız) Diablo 3’ü o yıllarda aktif tutmaya ve geliştirmeye devam etti.

Diablo 4

Diablo 4 bekleyişi

Diablo 4‘ün bekleyişinin sona erebilir olduğunu hissediyorsanız, Diablo 2 ile 3 arasında yaklaşık 12 yıllık bir boşluk olduğunu hatırlayın. Ayrıca WarCraft RTS hayranlarının 2002’den beri yeni oyuna ulaşamadığını da belirtmekte fayda var. Bu sektörde beklemek en acı noktalardan biri.

Bir sonraki Diablo’nun 2019 ve sonraki yeni oyunlar listemizde yer almasını beklerken bu süre zarfında heyecanlı bekleyişinizi sürdürmeye devam edin. Bu arada farklı oyunlarla da vakti daha hızlı geçirmeyi deneyebilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı