AndroidGüncel TeknolojiİncelemelerOyun

Harry Potter Wizard’s Unity oyunu geliyor

Harry Potter Wizard’s Unity oyunu hakkında yazımızla karşınızdayız. Yakın dönemin hit oyunu Pokemon GO’nun yaratıcısı Niantic, yeni bir hit olma potansiyeline sahip oyun ile karşımıza çıkıyor. Harry Potter Wizard’s Unite. Oyun, Harry Potter kitaplarındaki canavarlar ve popüler karakterler gibi dijital nesneleri gerçek dünyaya yerleştirmek için artırılmış gerçeklik kullanıyor. Google’ın ana şirketi Alphabet’ten ayrılan ve bu yılın başlarında 4 milyar dolar olan değerine 245 milyon dolar daha ekleyen Niantic için büyük bir adım. Niantic, Sensor Tower’ın araştırmasına göre, ilk iki yılında “Pokemon GO” dan yaklaşık 2 milyar dolar kazandı. Niantic’in elinde yeni ve büyük potansiyelli bir proje var. Harry Potter Wizard’s Unity adlı yeni oyun, Anroid ve iOS’ta ücretsiz olarak oynanabilecek. Tıpkı Pokemon GO’da olduğu gibi bu yeni oyunda da Niantic oyun içi ürün satışları ile para kazanabilecek. Ürünlerin fiyatları 1.69 dolar ile 34.99 dolar arasında değişiyor.

Heyecanla beklenen oyun erken bir başarı çizelgesine imza atmış görünüyor. 500 den fazla olumlu yorum alan oyun, AppStore’da 4 yıldızlı uygulamalar arasında. Herkesin bahsettiği Harry Potter Wizard’s Unity, oyun meraklılarını hayli heyecanlandırdı.

Harry Potter Wizard's Unity

Harry Potter Wizard’s Unity

Oyun genel itibariyle Pokemon GO’ya benzer özelliklere sahip. Tıpkı Pokemon GO’da olduğu gibi telefonunuzu alıp etrafta dolaşmaya başlamalısınız. Oyun çevrenizde her zaman gördüğünüz yerleri sizin için birbirinden farklı büyülü dünyalar haline getirecek. Yeni yaratıklar bulmak, farklı büyüler ile evrendeki karakterlerin başını beladan kurtarmak oyunda yapabilecekleriniz arasında.

Harry Potter: Wizard’s Unite uygulamasını iTunes App Store’dan veya Google Play’de Android’den indirebilirsiniz. Nasıl oynanacağına ilişkin bir eğitim almadan önce bir Facebook veya Google hesabı ile giriş yapmanız gerekiyor. Birkaç dakikalık kurulumdan sonra, devam etmek size kalmış. Açın ve sokakta etrafta bir yürüyüş yapın ya da onu alın ve evdeyken ne tür karakterleri kaydedebileceğinizi görün.

İstemediğiniz takdirde oyunda eşyalar almaya gerek kalmaz, ancak karakter bulma konusunda bir açıklama yapmak, seyahat etmeden büyü enerjisini doldurmak, profilinize uygulayabileceğiniz yeni kostümlerde karakterinizi giydirmek için kullanabilirsiniz. Harry Potter’daki popüler evlerden elbiseler gibi.

Yeni oyunun Pokemon GO etkisinde olup olamayacağı merak konusu. Ancak önemli bir Harry Potter kitlesini çekeceğini söylemek mümkün.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı