BilgisayarDonanımGüncel TeknolojiHaberler

2019 Apple iMac güncellemesi. Pek çok yenilik.

2019 Apple iMac güncellemesi

2019 Apple iMac güncellemesi. Önde gelen teknoloji markası Apple, yeni iMac güncellemesiyle karşımıza çıkıyor. Apple 4K 21,5 inç iMac altı çekirdekli işlemcilere, 27 inç 5K iMac ise ilk kez sekiz çekirdekli Intel Core i9’a yükseliyor. Bu haftaki yeni iPad Air ve iPad Mini, 25 Mart’taki bir etkinlikte şirketin beklenen video yayını hizmetinden önceki Apple donanımlarında gerçekleşen yenilikler arasında tek seçenekler değil. Bunların yanı sıra masaüstü iMac serisi, bir dizi yükseltme ile daha güçlü CPU’lar ve daha iyi grafiklerle karşımıza geliyor.

Yeni iPad Air ve geçen yılki MacBook Air en son enkarnasyonlarında büyük fiziksel gelişmelere sahip olurken, 21.5 inç ve 27 inç iMac’ler farklı seviyede değişikliklerle dikkat çekiyor.

Daha fazla çekirdek sayısı

iMac’lerin pek çoğu yedinci nesil Intel işlemcilerden yeni nesil sekizinci nesil olanlara yükseliyor. 21,5 inç iMac’ler için bu, dört çekirdekli veya ilk kez altı çekirdekli CPU seçenekleri anlamına geliyor.

Grafikler Radeon Pro 555 ve 560 GPU’lardan daha yeni Radeon Pro Vega 20’ye yükseliyor. Bu değişiklikler yalnızca 1.299 $ (1.249 £, 1.999 $) ve 1.499 $ baz model 21.5 inç iMac’leri etkiliyor. Giriş seviyesi 1.099 dolarlık model, çift çekirdekli yedinci nesil Intel Core i5 ile devam ediyor.

2019 Apple iMac güncellemesi

27 inç iMac’te yaşananlar ise daha ilginç. Bu model hala 1,799 Dolardan başlıyor (1,749 TL, 2,799 TL) ve standart bir 5K ekranla geliyor. Ancak Intel CPU’ları sekizinci nesil altı çekirdekli yongalardan başlayıp sekiz çekirdekli Intel Core i9’a kadar gidebilecek. Bu sıklıkla üst seviye oyun sistemlerinde veya yaratıcı çalışmalarda görülen bir gelişme. Apple’a göre ise bu, bazı uygulamalarda performans hızını iki katına çıkarabilecek.

Bu güncellemelerle hemen hemen her bilgisayar yakın zamanda güncellendi veya yeniden tasarlandı. 2018 sonbaharı bize yeni bir MacBook Air ve hatta yeni bir Mac Mini (çoğu kişinin beklediğini düşündüğü bir sistem) getirdi. 2018’de daha önce MacBook Pro’da belirgin bir işlemci ilerleme katetti. Apple, sistemlerde CPU’lara ayak uydurmak için baskı hissediyor olabilir veya en son ve en iyi bileşenlere sahip reklam öğelerini Windows PC’lere kaybetme riskiyle karşı karşıya olabilir.

Bu yeni iMac’ler, özellikle 27 inç 6 çekirdekli ve 8 çekirdekli sürümler, nihayetinde, çoğu kişi için erişilemeyen son derece özel bir ürün olan, çok pahalı olan iMac Pro’ya profesyonel bir alternatif sunuyor. Elbette, bunların hiçbiri Apple’ın bu yıl açıklanacağı sözünü verdiği Mac Pro masaüstünün geleceği ile ilgili sorularımızı cevaplamıyor.

Yeni 21,5 ve 27 inç iMac’ler şimdi sipariş edilebilir ve önümüzdeki hafta mağazalarda olması bekleniyor. Yeni iMac’lerle alakalı tüm gelişmelerden haberdar olmak için bizi takip etmeye devam edin.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı