BilgisayarDonanımGüncel TeknolojiTeknoloji Haberleri

Apple PC’lerde Flexgate sorunu. Çözüm ne olacak?

Apple PC’lerde Flexgate sorunu
Apple PC’lerde Flexgate sorunu

Apple PC’lerde Flexgate sorunu yaşanıyor. Teknoloji devi Apple, pek çok alanda gerçekleştirdiği yeniliklerle her zaman yarışın içinde kalmayı sürdürüyor. Hem mobil teknolojiler hem de bilgisayarlar üzerinde çalışan Apple, zaman zaman bazı sorunlarla da karşılaşabiliyor. Flexgate sorunu da şüphesiz bunlardan biri. Etkili müşteri hizmetleri ağına sahip olan Apple, bu problemi göz ardı edemez. Peki nedir Flexgate sorunu? Bu yazımızda sizlere bu sorunu aktarmaya çalışacağız.

MacBook Pro kullanan pek çok kişi Flexgate ekran sorunu yaşadığını söylüyor. Flexgate, dizüstü bilgisayarın gövdesini ekrana bağlayan şerit kablodaki tasarım hatası anlamına geliyor. Söz konusu kablonun bilgisayarın açılıp kapanması sırasında esnetilmesi gerekiyor. Ancak geleneksel kullanımla çok hızlı bir şekilde aşınım gerçekleşyor.

Bir iFixit raporuyla ortaya çıkarılan ve sitenin kullanıcılarından biri tarafından adlandırılan bu sorun, söz konusu kablonun ekrana yapıştırılması gerçeğiyle büyük ölçüde birleşmiş. Bu nedenle kabloyla ilgili bir hatayı onarmanın tek yolu ekranın tamamen değiştirilmesidir. Hangisinin daha pahalıya mâl olacağı aşikar.

Apple PC’lerde Flexgate sorunu

Mac’e sahip olmak her zaman pahalı bir iş olmuştur. Ancak MacBook’lar, en uzun ömürlü bataryalara, en iyi dokunmatik ekranlara, en güzel ekranlara ve en iyi yapıya sahip en güvenilir dizüstü bilgisayarlar olarak her zaman fiyatının hakkını vermiştir. Apple’ın kalite güvencesi ve satış sonrası müşteri desteği de Dell, HP ve Lenovo gibi PC yapımı rakiplerinin üstüne çıkmaktadır.

Apple’ın bu etkili müşteri hizmetleri, fiyatıyla doğru orantılıdır. İnsanlar yüksek meblağlar karşılığında almış oldukları Macbook Pc’lerin, etkili bir güvence altında olmasını doğal olarak istemektedir.

Apple bu durumun bir sorun teşkil ettiğinin kesinlikle farkında. Nitekim gelen 15.000’i aşkın dilekçe, bu sorunu Apple’a en iyi şekilde hatırlatıyor. Şikayetler ile özverili bir şekilde ilgilenen Apple, son güncelleme sırasından konuya kesin çözüm üzerinde de durdu. Apple teknik ekibi bu sorunu çözmek adına kabloyu uzatma yöntemi üzerine odaklandı. Bakalım Apple’ın sorunu çözmeye yönelik çalışmaları kullanıcıları tatmin edici sonuçlar doğurabilecek mi? Bu konuyla alakalı yeni ayrıntılı gelişmeler için bizi takip etmeye devam edin.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı