Güncel TeknolojiHaberlerİnternetSosyal Medya

Facebook Messenger’a alıntı yanıtları geliyor.

Facebook Messenger'a alıntı

Facebook Messenger’a alıntı yanıtları son güncellemeyle ekleniyor. Ünlü sosyal medya platformu Facebook, sohbet uygulaması olan Messenger’ı güncelliyor. Yapılan güncelleme ile konuşmalarda alıntı yanıtları eklenecek. Yapılan yeni güncelleme ile tıpkı WhatsApp’ta olduğu gibi Messenger’da da alıntı yanıtları eklenecek. Konuşmadaki belirli mesajları alıntılama ve yanıtlama yeteneği, VentureBeat tarafından bildirildiği gibi olayları (özellikle daha büyük grup sohbetlerinde) takip etmeyi kolaylaştırıyor. Bu sayede pek çok kişinin yoğun şekilde mesajlaştığı büyük çaplı gruplarda konudan kopmayacaksınız.

Skandallardan bir türlü başı kurtulmayan Facebook için pek çok kötü haber yayınında bulunduk. Ancak bu yazımızda Facebook ile alakalı olumlu bir haberi size aktarmaya çalışacağız. Ünlü sosyal medya platformu Facebook’un sohbet uygulaması Messenger’da gerçekleştirilen son güncelleme ile birlikte sizlerleyiz.

Söz konusu bu güncelleme kapsamında özellik şirketin mevcut reaksiyon emojisinin genişlemesi olarak geliyor. Şimdi, tek bir iletiyi basılı tuttuğunuzda, basit bir tepki eklemeye ek olarak, yanıtınıza orijinal iletinin alıntılanan bir sürümünü ekleyecek yeni bir “cevapla” düğmesiyle cevap verebilirsiniz. Alıntılanan mesajlar kendi mesaj başlıkları değil hala sohbetin kalanı ile aynı çizgide görünecekler. Fakat yine de yeteri kadar kullanışlı bir yenilik olarak görünüyor.

Facebook Messenger’a alıntı yanıtları

Facebook’un sahip olduğu mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın bir süredir sunmuş olduğu alıntı yanıtları özelliğini kullanıcılarına sunuyor. Facebook’un bu özelliği ünlü mesaj uygulaması Messenger’a getirmesi gayet olası bir güncelleme seçeneği olarak karşımıza çıkıyor. Bu hamle, aynı zamanda Messenger, WhatsApp ve Instagram mesajlaşmalarını birleştirecek bir çapraz platform sistemi oluşturma konusundaki temel hedefleri de destekleyen nitelikte gelişmeler. Bu tür gelişmeler Facebook, WhatsApp ve Instagram uygulamalarını giderek daha benzer özelliklere sahip, ortak bir payda altında toplanan uygulamalar haline getirecektir.

Bildiğiniz gibi Facebook’un yönetim kurulu diğer iki uygulamanın da haklarını elinde bulundurmakta. Bunun neticesinde hızlı bir şekilde üç uygulama arasında ortak gelişmeler yaşandığı süregelen bir gerçek. Bu ortak entegrasyonlar neticesinde daha ne gibi gelişmeler yaşanacak şimdiden merak konusu olmuş durumda. Facebook bünyesinde gerçekleştirilecek en güncel yenilikler ve bunun haricinde daha pek çok alanda güncel teknoloji haberlerinden haberdar olmak için bizi takipte kalmaya devam edin.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı