DonanımGüncel TeknolojiİncelemelerTeknoloji Haberleri

Apple yeni AirPod güncellemesi. Yenilikler ve fiyat?

Apple yeni AirPod güncellemesi

Kablosuz şarj çantası, mevcut müşteriler için 79 dolara ayrı olarak satılacak.

Apple yeni Airpod güncellemesi. Önde gelen teknoloji markası Apple, kullanıcılarını her gün yeni sürprizlerle şaşırtmaya devam ediyor. Pek çok lansmanda çeşitli yenilikler duyuran Apple, yeni bir lansmanla daha sevenlerinin karşısına çıktı. Bu yazımızda sizlere bu lansmanda duyurulan yeni Airpod güncellemesi hakkında bilgiler vereceğiz. Sürpriz lansmanda yeni Airpod’lar tanıtıldı. Lansman çerçevesinde tanıtılan yeni Airpod’lar; kablosuz şarj aleti, daha fazla pil ömrü ve sanal asistanı devreye sokacak “Hey Siri” desteği ile birlikte geliyor. Çıkacak olan yeni Airpod’lar, H1 çipi de içeriyor. Yeni Airpod’lar için bir diğer önemli gelişme de kablosuz şarj çantası hakkında olacak.

Yeni kablosuz şarj çantası, standart Qi şarjı ile çalışıyor. Bu nedenle her kablosuz şarj cihazıyla da çalışabilmektedir. Yeni Airpod’larda dikkat çeken yeniliklerden bazıları pil ömrünü belirten ufak LED ışığı bulunması. Birtakım değişiklikler haricinde yeni Airpod’lar genel anlamda eski modellere benzer yapılara sahiptir.  

Apple, H1 çipinin son jenerasyondaki W1 çipine göre birçok avantaj sunduğu söyleniyor. Yeni modelde meydana gelen spesifik değişikliklerden birisi de konuşma süresindeki artış olacak. Söylenenlere göre yeni güncelleme ile konuşma süresi %50 artarak 1 saatlik ilave konuşma süresi olacak. Ayrıca cihazlar arasındaki geçişlerde bağlantı hızı da iki kat artış gösteriyor. Yeni Airpod’larda en dikkat çeken güncellemelerden birisi de hiç kuşkusuz “Hey Siri” desteği olacak. Bildiğiniz gibi bu teknoloji Apple’ın yeni iPhone’larda, iPad’lerde, Mac’lerde ve HomePod’da sunduğu, Siri’ye ellerinizi serbest bırakmanıza olanak tanıyan destek olmakta.

Apple yeni Airpod güncellemesi

Apple, güncellenmiş AirPod’ların satışını iki farklı şekilde yapacak. Kablosuz şarj kılıfı 199 dolar veya standart kılıf, önceki nesil ile aynı 159 dolar fiyatla satılacak. Şirket ayrıca kablosuz şarj çantasını mevcut AirPod sahipleri için ayrı ayrı 79 dolara satacak. Bu şekilde, kullanıcılar kulaklıklarını yeni modele yükseltme yapmadan kablosuz bir şarj cihazıyla şarj edebilecekler. Yeni Airpod’ların sağladıkları avantajlar ve fiyat sistemleri bu şekilde. Yaşanacak tüm yeni gelişmeler için bizi takip etmeye devam edin.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı