1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Yeni Google Classroom güncellemesi, sınavlarda hile yapmayı zorlaştırıyor

Google, bugün Google Classroom ürünü için birkaç yeni özellik daha açıkladı: Ebeveynler ve öğretmenler, öğrencilerin uyumaları veya derslere odaklanmaları gerektiğinde uygulamalara ve tarayıcılara erişimi kapatmaları için yeni özellikler getirdi.

Artık, Google formlarındaki sınavları atayarak, öğretmenler öğrencileri ödevi kilitleyebilir ve İnternet’e göz atmalarını veya başka yerlerde cevap aramasını önleyebilirler. Başka bir yeni özellik, ebeveynlerin okuldan çıkarılan cihazların “mesai saatleri” ni ayarlayarak biraz daha fazla kontrol etmesini sağlayacaktır. Kontroller, çocukların tabletleri veya tabletleri gibi, çocuklara belirli erişime izin vermeyen Fire tablet veya Kindle gibi cihazlardaki çoğu ebeveyn kontrol işlevine benzer uygulamalar yer alacak.

Yeni donanım eğitimcilere de yöneliyor. Google, Acer Chromebook Tab 10 ve Staedtler Noris stylus‘un lansmanını duyurdu. Sekme 10, Chrome OS‘u çalıştıran ilk tablettir. Staedtler Noris stylus, geleneksel bir kalemin görünümünü ve hissini andırmak için tasarlandı ve bir sonraki eğitim yılının başladığı zamana kadar bir uygulama paketi ile uyumlu olacak.

İlker Taşcıhttp://www.turtech.com.tr

2007 yılından itibaren bilgisayar ve teknoloji alanına karşı olan ilginç merak duygum sayesinde, kendimi bu yönde geliştirmeye sürekli özen gösterdim. 2012 yılında kendi şirketimi kurarak çeşitli sektörlerdeki müşterilerime, bilişim teknolojileri alanında Bilgisayar Sistemleri Uzmanı ve Web Geliştiricisi olarak destek vermekteyim.

Bir cevap yazın


*