BilgisayarGüncel TeknolojiHaberlerYazılım

Windows 10’un akıllı uygulama sekmeleri, yakındaki güncellemeyle gönderilecek!

Setleri daha fazla iş ve geri bildirim gerektirecek.

 

Microsoft, sekmeli uygulama özelliklerini, bu yıl sonraki bir sonraki büyük Windows 10 güncellemesiyle getiriyor. Microsoft’un planlarına aşina olan kaynaklar, şirketin Windows ve Windows 10 işletim sistemlerinde geniş çapta kullanabilmeleri için Edge ve Microsoft Office gibi uygulamalarda ki sekmeler entegrasyonunu geliştirmeyi ve geliştirmeyi hedeflediklerini ki söylüyor. Windows Insider‘ ler, setler özelliğini geçmişte altı ay test edebilirler. Değişiklikler hakkında geri bildirim almayı sağlayacak.

 

Bu geri bildirimler, Microsoft’un, bugün piyasaya sürülen en son Windows 10 test yapısından setleri kaldırmasına neden oldu. Microsoft, önümüzdeki aylarda bir sonraki büyük Windows 10 güncelleştirmesini bir kez test etmeye başladığında, kümeler içeriye dönecek. Microsoft’tan tanıdığımız Windows İnsider’ in yeni lideri Dona Sarkar şunları söyledi: “Odaklandığımız şeylerden bazıları, görsel tasarımdaki gelişmeleri içermekte ve Office ile Microsoft Edge’ yi iş akışını geliştirmek için Setler’ e daha iyi entegre etmeyi sürdürmektedir.”

 

Bunu bir “gecikme” olarak yaftalamak çok kolay tabi ki, ancak Microsoft bir sonraki Windows 10 güncelleştirmesi için Setleri vaat etmemeye dikkat etti. Yazılım üreticisi, sekmeler için belirli bir zaman çizelgesine bağlı kalmak istemedi ama şirketin deneyimi bir şeyden daha fazla beklemeye ve iyileştirmeyi istediğini açıkça belirtti.

 

Setlerde ki, benzer uygulamaları ve görevleri, Windows 10’un Zaman Çizelgesi özelliği ile ve hatta gelecekte birden çok cihazda senkronize edebilen bir etkinlik kümesinde gruplandırmak için tasarlanmıştır. Akıllı sekmeler, web siteleri ve uygulamalar arasındaki boşluğu kapatmak için tasarlandı. Windows 10 kullanıcıları artık Dosya Gezgini’ nde sekmeler desteğinde biraz daha beklemek zorunda kalacaklarını konusunda artık hayal kırıklığına uğratmayacaklar.

 

Windows 10 ile birlikte gelecek olan ve Windows Insider’ lerin bunu daha önce deneyimleyebileceği, yeni gelecek olan güncellemeyle birlikte akıllı sekmeler sayesinde işlerimizi yapmak daha kolay olacak. Bir çoğumuz istediği gayet işlevsel bir güncelleme olacak gibi duruyor.Güncelleme tarihi şimdilik ne zaman yayınlanır bilemiyoruz ama yakın tarihte bizlere kavuşacağı aşikar. Hepinize iyi günler dileriz.

 

Bizi İnstagram’ dan takip etmeyi unutmayın! 😀

Adres: @guncelteknolojicom

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlker Taşcı

2007 yılından itibaren bilgisayar ve teknoloji alanına karşı olan ilginç merak duygum sayesinde, kendimi bu yönde geliştirmeye sürekli özen gösterdim. 2012 yılında kendi şirketimi kurarak çeşitli sektörlerdeki müşterilerime, bilişim teknolojileri alanında Bilgisayar Sistemleri Uzmanı ve Web Geliştiricisi olarak destek vermekteyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı