Kategoriler
Güncel Teknoloji Haberler

Teknofest etkinliğinin resmi web sitesi hacklendi!

Teknoloji ve Sanayi Bakanlığı ile Türkiye Teknoloji Takımı’nın ortak düzenlediği Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali Teknofest etkinliğinin resmi web sitesi hacklendi.

Bu yıl 17 – 22 Eyüll tarihleri arasında gerçekleşe 1 Milyon, 720 Bin kişi gibi rekor sayıda kişi çeken Teknoloji ve Sanayi Bakanlığı ile Türkiye Teknoloji Takımı’nın ortak düzenlediği Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali Teknofest etkinliğinin resmi web sitesi hacklendi.

Teknofest’in Resmi web sitesi hackerler tarafından hacklenerek, siteye giriş yaptığınızda, ”Hacked by Emrelqqq Security Testi, Low Başarısız! teknofest!? basit projeleri finalist seçip, işe yarar projeleri pas geçtiğiniz için HACKED! Bu mudur ”Türkiye Teknoloji Takımı”?” bir açıklama web sitede yer aldı.

Emrelqqq, Chian, AliK isimli hackerlar Teknofest internet sitesinin dosya yükleme sistemindeki bir açığı kullanarak web sitesine sızmayı başardılar. Kısa bir süre ardından fark edilen bu durum düzeltilip, sitenin güvenliği sağlanarak eski haline getirildi. Hackerların katılımcılara ait bilgilere erişip erişemediği ise bilinmiyor.

Siber saldırıyla ilgili yetkili merciler tarafından tahkikat başlatıldığı öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir