Güncel TeknolojiMobilMüzikTeknolojiTeknoloji HaberleriYaşam Tarzı

Spotify, Şarkılara Video Entegrasyonu Sağlamak İçin Çalışmalar Yapıyor

Dünyanın en ünlü müzik dinleme platformlarından biri olan Spotify, rakiplerinden esinlenerek kendini geliştirme çalışmalarına devam ediyor. Uygulamaya aynı YouTube Music’te olduğu gibi video kısmı da gelecek.

Müzik için en çok kullanılan uygulamalardan biri olan Spotify, ABD haricindekiler için en çok kullanılan platform olma başarısını elde etmişti. Stockholm merkezli şirket, elbette bu başarısını devam ettirmek isteyor, bu süreçte rekabet içinde olduğu dev platformlardan da esinleniyor.

YouTube Music uygulamasında kullanılan video görüntüleme özelliğini kendi platformuna entegre etmek isteyen Spotify, yeni özelliğinin testlerine de başladı. Arayüzünde ‘Now Playing’ videolarının belirdiği bir de görsel paylaşıldı.

‘Şu anda çalan’ ekranı değişiyor

Spotify’da çoğunlukla albüm kapağının bulunduğu “Şu anda çalan” ekranına sekme özellikli bir arayüz ekleme çalışmaları yapılıyor. Yeni eklenecek olan arayüzde kullanıcıların tercihlerine bağlı üç farklı ekran olacak. 3 ekrandan ilki herkesin alışık olduğu albüm kapağı görseli olan ekran olacak. Diğer alternatiflere gelecek olursak, ikincisi kanvas ve üçüncüsünde de yeni video ekranı bulunacak.

Kanvas, Spotify’ın kendine ait özelliklerinden biri olarak bilinmekte. Uygulamayı kullanıyorsanız karşınıza çıkmış olabilecek bu seçenekte, dinlenen şarkının yer aldığı albüme ait kısa bir gif tarzı video gösteriliyor. Video özelliğinden farkı ise kanvastaki görselin çok daha kısa bir süresi var.

Yeni gelecek özellik olan video sekmesinin de tam bir müzik videosu formatında olması planlanıyor. Spotify aslında geçmişte de video içerik eklemişti fakat bu içerikleri bulmak, pek çok şarkı veya albüm için neredeyse imkansız oluyor.

Spotify tarafından gelecek yeni özellik Twitter’da ortaya çıktı

Spotify’ın getirmeyi planladığı yeni özellikle ilgili ilk bilgiler Twitter’da Jane Wong yayınladı. Wong, sürekli yeni özellikleri test ederken ya da tersine mühendislik sayesinde uygulamalardaki yeni şeyleri keşif etmesiyle tanınıyor.

Özelliği şu an kullanmaya çalıştırsanız Spotify size “hâlâ keşfediliyor” diyecektir. Aynı zamanda ipuçlarına bakılacak olursa YouTube Music’deki gibi tam videolar görebileceğimiz şu anlık kesin gibi duruyor.

Sizce bu yeni özellik neler katacak? Faydalı mı, yoksa telefonda ekstra alan kaplamaktan başka bir işe yaramacak mı? Yorumlarda fikrinizi belirtebilirsiniz.


Bu yazımız da ilginizi çekebilir: Boeing, Starliner Astronotlarının Eğitimi İçin VR Setleri Kullanıyor
Kaynak: 9 to 5 Google

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı