Güncel TeknolojiYaşam Tarzı

Son Dönemde Artan Bir Trend: Salt Likit

Elektronik sigaraların hayatımıza girmesiyle birlikte, kullanımları oldukça artmış durumda. Piyasada birçok likit çeşidi bulunuyor. Bu çeşitler de gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Doğal olarak da insanlar hangi çeşidin veya markanın kendileri için en iyisi olduğunu düşünmeden edemiyorlar. Özellikle Salt Likit konusunda artan bir ilgi görülüyor.

Elektronik sigaralar, ya da kısaca e-sigaralar, gün geçtikçe hayatımızın içinde yer edinmeye devam ediyor. Günümüzde neredeyse her yerde e-sigaraları kullanan insanları görmek mümkün. Özellikle sigarayı bırakmak isteyen insanlar için en iyi alternatiflerden biri olan elektronik sigaralar, birçok çeşide ayrılmış durumda. Likitler de bilmeyenler için e-sigaraların yakıtı olarak düşünebilirsiniz. Her biri belli oranlarda nikotin içermektedir ve günlük kullanılması gereken miktar, kişinin günde kaç paket sigara içtiğiyle doğru orantılı olarak değişmektedir.

Salt Likitlere Olan Talep Her Geçen Gün Artıyor

Likit konusunda, her geçen gün yeni alternatifler çıkmaya devam ediyor. Eski ve ilk modellerde hep baz nikotin kullanılırdı, fakat günümüzde bu durum değişmiş gibi gözüküyor. Asıl amacına hizmet etme konusunda daha başarılı olan Salt Likit diye geçen yeni nesil likitler, artık daha yaygın kullanıma sahip. Amacına hizmet etmesinden kastımız aslında likitlerin doyurganlık oranıdır. Bu oran Salt Likit’lerde fazla olması sebebiyle daha uzun süreler boyunca kullananların nikotin ihtiyacını karşılamaktadır.

Tüm bunların dışında, Salt Likitlerde baz nikotine kıyasla boğazı yakma veya acı tat bırakma gibi sorunlar yaşanmadığı gözlenmiştir. Ayrıca %35 daha az serttir ve gerçek sigaraya en yakın tadı verdiğini de belirtmekte de fayda var. Baz nikotinin 3mg’sinde alınan nikotin doyumunu, Salt Likitlerde 20mg’sinde almaktadırlar. Ayrıca, Salt Likitlerin kana karışma süresi çok daha hızlıdır. Bu da demek oluyor ki, Salt Likitler yüksek doyuruculuk seviyeleriyle sigara içme isteğini en aza indirgeyecek özelliğe sahiptir. Anlaşılacağı üzere asıl amaçlarından biri, daha az buhar ile tüm nikotin ihtiyacının karşılanmasını sağlamaktır.

Yeni elektronik sigara cihazları da, Salt Likitlere özel olarak tasarlanmışlardır. Eski cihazlarda kullanılamayan bu likitler, kullanım için Pod mod veya pod sistem olarak bilinen e-sigaralar gerektirmektedir. Bu cihazlar Salt Likitleri kullanmak için uygun olacak şekilde oldukça ufak bir biçimde üretilmişlerdir.

En iyi Salt Likit Markaları

Bu markalar, kullanım ve tercih edilmelerine göre en iyileri arasında örnek olarak gösterilebilir.

  • Nasty Juice,
  • Halo Ultra,
  • Fiwe Pawns,
  • Saltica,
  • Ruthless, ve
  • Dinner Lady.

Bu listede bulunanlar arasında en çok rağbet gören marka Saltica’dır. Oldukça fazla çeşidi bulunan bu markanın likitleri herkesin zevkine hitap edecek bir aroma çeşitliliğine sahiptir. Türkiye’de yeni yeni artan bu likitlerin en çok tercih edilen markalarından biri olmaya devam edecek gibi gözüküyor.

Saltica markasının Salt Likit çeşitlerine ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.


Bu yazımız da ilginizi çekebilir: Nesnelerin İnternetini Destekleyen Tüm Cihazlara IMEI Şartı Geliyor

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı