Güncel TeknolojiMobil

Spotify Çöktü Mü?

Spotify

SPOTIFY ÇÖKTÜ!


Dijital müzik dinleme ortamı olan Spotify çöktü mü? Spotify’da erişim sorunundan dolayı kullanıcılar giriş yapmakta zorluk yaşıyor. Avrupa merkezli olarak başlayan sorun Türkiye’de bulunan kullanıcıları da etkilemekte. Spotify uygulamasının IOS sürümünde görülen bu sorundan dolayı uygulama hata vermekte ve erişim sağlanamamakta. Uygulama yaşanan sorundan dolayı giriş yapıldığı an kendini kapatıyor, ve kullanıcıların erişmesi oldukça zor bir hal alıyor. Hala resmi bir açıklama gelmeyen erişim sorunun facebook bağlantılı olduğu tahmin edilmekte.


Sorun Avrupa Kaynaklı


Spotify çöktü bilgisini alan ve tanınan web sitelerinin erişim sorunlarını inceleyen Down Detecor’ün arıza raporuna göre yaşanan sorun Avrupa kaynaklı ve çeşitli ülkeleri de etkilemekte. Spotify çöktü mü ? sorusunu arayanlar ise Ilk incelemeler sonucunda da spotify erişim sorunun Avrupa’da görüldüğü ve kullanıcıların bu sorunu sosyal medya hesaplarından bile getirdiği öğrenildi. Yazılım kaynaklı bir erişim problemi olduğu düşünülen bu hata için henüz resmi bir açıklama yapılmadığı gibi, çoğu kullanıcının erişim sorunu da devam etmekte. Benzer yazıları ise daha önce burada incelemiştik.


Facebook Kaynaklı
Spotify’da yaşanmakta olan bu sorunun Facebook hesabı ile giriş yapılması için kullanılan yazılım kitinin neden olduğu belirtildi. Yazılımda bulunan bu hata nedeniyle spotify çöktü ve Facebook ile giriş yapan kullanıcılar uygulamaya erişim sağlayamadı. Ayrıca bu yazılım hatasının yalnızca spotify değil daha birçok uygulamaya erişim problemi verdi. Tiktok, Tinder ve Pinterest gibi birçok uygulamanında bu yazılım sorunundan etkilendiği öğrenildi, ve kullanıcılar uzun süredir erişim sorunu yaşadıklarını dile getirdiler.


Açıklama Henüz Gelmedi


Spotify çöktü bilgisi kullanıcılar arasında konuşulan önemli konulardan biri olmasına rağmen henüz yetkililerden resmi bir açıklama gelmedi. Daha bir kaç hafta önce gelişmeler konusunda çalıştıklarını duyuran spotify’nin ilgili haberini yine sitemizde şu sayfada duyurmuştuk.

Twitter ve benzeri sosyal medya hesaplarından spotify’ın çökmesi konuşulurken hala yetkililerden konu hakkında bir açıklama gelmediği için kullanıcılar tepkilerini dile getirdiler.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı