Güncel TeknolojiiOSMobil

iPhone 12 nasıl olacak?

Apple‘ın herkese açık beta sürümündeki İOS 14 ile yaklaşan iPhone‘un ve güncellemeyle uyumlu olan tüm iPhone’ların neler yapabileceği ile ilgili birçok bilgiye sahibiz. Widget’lardan ve uygulama kitaplıklarından resim içinde resme kadar , iPhone 12, 12 Pro ve 12 Pro Max‘de bir sürü yazılımın yanı sıra donanım güncellemeleri bekleyebilirsiniz.
Bu zamana kadar, yeni iPhone‘lar düşüş için programlanmış gibi duruyor ama sezon boyunca tam olarak ne zaman piyasaya sürülecek bilinmiyor. Eylül ayında genellikle yeni amiral gemisi görmemize rağmen , son raporlar gösteriyor ki Apple’ın koronavirüs nedeniyle iPhone 11 dizilerini geciktirebilirler. Yani bu durumda iPhone 12 bilinmeyen sulara yelken açabilir.COVİD-19 salgını Apple’ı ABD mağazalarını katmaya zorladı ancak bazıları sınırlı yollarla yeniden açıldı.
Tüm aksaklıklara rağmen resmi olarak piyasaya sürülene kadar iPhone 12 telefonları hakkında söylentiler dolaşmaya devam ediyor. Arka kameralarına ve yeni ekran boyutlarına 3D derinlik algılamayı tanıtmanın yanı sıra , Apple’ın iPhone’a rakipleriyle rekabet edebileceği çarpıcı bir özellik ekleyeceği yönünde söylentiler yayıldı.

iPhone 12’nin çıkış tarihi Ekim ayında olabilir

Apple’ın en büyük üreticisi Foxconn’a rağmen, yatırımcılara sonbahar zaman çizelgesini yapmaları gerektiğini garanti eden The Wall Street Journal, iPhone 12‘nin koronavirüs pandemisi ve bunun imalat ve tüketici talepleri üzerindeki benzeri görülmemiş etkisinden dolayı gecikmelerle karşılaşılacağını söyledi.

iPhone 12 fiyatı iPhone 11’den daha ucuz olabilir

iPhone 11 geçen yıl piyasaya sürüldüğünde, temel modelinin 699 $ ‘ a mal olduğu ve 2018 iPhone XR’DEN 50 $daha ucuz olduğu hoş bir sürpriz oldu.Bu eğilim, bir teknoloji analistinin Apple’ın iPhone 12’yi 649$, iPhone 12 Pro’yu 999 $ ve iPhone 12 Pro Max’i 1.099 $ ‘ dan fiyatlandıracağını bildirmesiyle devam edebilir.

iPhone 12 nasıl olacak? iPhone 11’e benzer (ufak bir fark var)

Apple iki yılda bir görünüşünü yenilemek için iPhone’unda kayda değer kozmetik değişiklikler yapar. Ancak , Çinli Tedarikçiye atıfta bulunan Japon yayın Macotakara’nın bir raporu , iPhone 12‘nin iPhone 11 ‘e benzeyeceğini bildirdi. Ufak bir fark olacak ve bu da iPhone 12‘nin kenarlarının hafifçe eğilmesidir.

iPhone 12 EarPods veya güç adaptörü ile birlikte gelmeyebilir

Aslı olmayan söylentilere göre analist Ming-Chi Kuo, Apple’ın kablolu EarPod kulaklıklarını iPhone 12 kutusuna dahil etmeyeceğini bildirdi. Bu, insanları şirketin kablosuz AirPod’larını satın almaya teşvik etmek için iyi bir hamle olmaktadır. Ming-Chi Kuo, iPhone 12‘nin bir güç adaptörü olmadan gönderilmesinden yanadır. Bunun nedeni ise maliyetidir. Ekstra olarak ambalajın boyutu küçüleceğinden navlun maliyetlerinin düşürülmesine yardımcı olacaktır.

Genel olarak baktığımızda EarPods kulaklıklar ve güç adaptörlerinden maliyeti düşürmenin yanında ufak da olsa navlun maliyeti de düşürülecektir.

iPhone 12 Pro’nun renkleri koyu mavi

Apple kullanıcılarının merakla beklediği iPhone 12 nasıl olacak ve hangi renklerde gelecek? Geçen yıl Apple, iPhone 11 Pro ve 11 Promax’ta gece yarısı yeşil rengini tanıttı. Gölgeyi beğenip beğenmediğinize bakılmaksızın, renk seçeneği aslında beklentilere göre iyi satıldı. XDA geliştiricisine göre, bu yıl Apple’ın iPhone 12 Pro‘da yeni bir lacivert renk daha piyasaya sürmesi ihtimali olabilir. Mavi, Pantone’un Yeni Yıl için renk seçimi (“klasik mavi”) ve Shutterstock’un 2020 için renk tahmininde “phantom blue” içerdiğinden, bu trend olacaktır.

iPhone 12’nin olası özellikleri ve ekran boyutları

Yaklaşan iPhone’lar hakkında kalıcı iddialardan biri, Apple’ın yeni ekran boyutları sunabileceğidir. iPhone 12’lerden biri 5,4 inç ekrana sahip olabilir. Ve iPhone 2020 Pro Max 6,7 inç’e kadar çıkabiliyor.

Ayrıca iPhone 12’nin ekranının 120 Hz yenileme hızına sahip olacağı ve belki de iPhone 12 Pro’nun şu anda iPad Pro’da bulunan bir ProMotion ekranına sahip olabileceği söylentiler var. Daha yüksek bir yenileme hızıyla, telefon web sayfaları ve uygulamalar gibi şeyler arasında gezinirken daha hızlı ve yumuşak hisseder.

iPhone 12’nin 5G bağlantısı?

Bazı söylentiler , Apple’ın bu yıl 5G bağlantısı içeriğini öngörüyor. Daha özgül olarak , Apple analisti Ming-Chi Kuo şirketin 5G telefonu açmasını ve Fast Company , Apple’ın kendi özel 5G antenlerini kullanabileceğini bildirdi.

Şirketin 2019’da trend atlamamasının birkaç nedeni var. İlk olarak, Apple genellikle mobil trendlerde ilk değil, bunun yerine gelişmekte olan bir teknolojiyi taahhüt etmeden önce mükemmelleştirmeyi tercih ediyor.

İkincisi, Apple, Qualcomm’un lisans ücretleri konusunda anlaşmazlık nedeniyle önde gelen 5G modem sağlayıcısı Qualcomm ile çalışmayı bıraktı.

iPhone 12’nin kamerasında 3D derinlik algılaması olabilir

iPhone X’ten bu yana, yeni iPhone’larda 3D derinlik algılama özelliğine sahip ön kameralar var. Face ID olarak bilinen bu özellik, telefonunuzun kilidini açmak ve dijital ödemeleri yetkilendirmek için yüzünüzü tarar. Apple’ın bir çentik alabileceği ve aynı sistemi arka kameralara tanıtabileceği söylendi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı