1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Samsung’ın “kırılmaz” OLED ekranı onaylandı

Esnek OLED ekranlar birkaç yıldan beridir, ancak tüketici cihazlarındaki uygulamaları, esnek paneli sert bir koruyucu camın arkasına koymakla sınırlı kalmıştı. Samsung Display, bir sonraki adımı daha yeni açıkladı: şeffaf bir plastik kapağı olan ve camın özelliklerini taklit eden ancak ekranın doğal esnekliğini koruyan esnek bir OLED paneli yapmak. Cama ihtiyaç olmadan, bu ekran dayanıklılığı için UL (eski adı Underwriters Laboratories) tarafından belgelenecek kadar dayanıklı olacağı açıklandı.

Yeni paneli, kırılmaz olarak nitelendiren Samsung, UL’ın askeri standartlarını, 26 metrelik 1.2 metreden (4 fit’e kadar) art arda düşmesi ve 71 derece Santigrat derece (158.8 ° F) gibi yüksek sıcaklıklara dayanarak hazırladığını bildirdi. ) ve -32 derece Celsius kadar düşük (-25.6 ° F). OLED ekran, “ön, kenar veya kenarlarına zarar vermeden normal şekilde çalışmaya devam etti” diyoruz ve Samsung, 1,8 metreden (6 feet) başarılı bir düşüş testi yaparak daha da ileri gitti.

Öncelikle akıllı telefonlar için geliştirilmiş olan bu yeni esnek OLED paneli, taşınabilir oyun konsolları, askeri cihazlar, e-öğrenme tabletleri ve araç içi ekranlar gibi diğer elektronik cihazlarda da kullanıma sunulacak. Samsung Display, içerisindeki sözde kırılmaz OLED paneli ile herhangi bir ürünün piyasaya sürülmesini bekleyeceğimiz bir zaman çizelgesi sunmuyor ve henüz yeni bileşenin seri üretimini açıklıyor. Bu yüzden yeni ekran heyecan verici gelse de, gerçek cihazlarda görünmeye yaklaşıncaya kadar coşkumuzu kısıtlamalıyız.

İlker Taşcıhttp://www.turtech.com.tr

2007 yılından itibaren bilgisayar ve teknoloji alanına karşı olan ilginç merak duygum sayesinde, kendimi bu yönde geliştirmeye sürekli özen gösterdim. 2012 yılında kendi şirketimi kurarak çeşitli sektörlerdeki müşterilerime, bilişim teknolojileri alanında Bilgisayar Sistemleri Uzmanı ve Web Geliştiricisi olarak destek vermekteyim.

Bir cevap yazın


*