Kategoriler
Güncel Teknoloji Haberler İnternet Sosyal Medya

Facebook Hissedarlarıdan, Kurucu Mark Zuckerberg’e Dava!

Geçtiğimiz günlerde Facebook’un birkaç saat içinde yüzde 20 değer kaybetmesinin ardından bir grup hissedar şirketin CEO’su Mark Zuckerberg ve CFO’su David Wehner‘e dava açtı.

ABD’de Cambridge Analytica skandalından sonra Facebook’a açılan sayısız dava, San Francisco’daki bir mahkemede birleştirildi. Aynı zamanda ülkede herhangi bir şirketin hissedarları, yüksek maddi kayıplar söz konusu olduğunda şirkete dava açabiliyorlar.

Zuck’a olan öfke bununla da sınırlı değildi. Geçtiğimiz hafta şirket, saatler içerisinde 120 milyar dolar para kaybetmişti. Tarihe geçen bu kayıp Facebook’u batırmadı, ancak Zuck’ın hayallerini batırmışa benziyor. Zira hissedarlar kendisine “şirketin finans müdürüne yanıltıcı ifadeler vermekle” suçluyorlar. Hatta bunun için de dava açtılar.

Facebook trilyonlarca para cezasıyla karşı karşıya!

Perşembe gününe kadar dünyanın en zengin üçüncü insanı olan Zuckerberg şuan serveti, Facebook hisselerinin değer kaybetmesiyle 16 milyar dolar geriledi. Şuan 70 milyar dolarlık servete saip olan Zuckerberg, dünyanın en zengin altıncı insan konumuna geriledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir