AndroidMobil

SABIRSIZLIKLA BEKLENEN GALAXY NOTE 9

İnsanların söylediklerini ve Samsung‘un bir sonraki amiral gemisi akıllı telefonu hakkında spekülasyon yaptığını görmek için Net’i taradık ve şu ana kadar elimizde neler var hep birlikte bakalım:

İnternetin başlarında gelen Güney Kore devi Samsung’un Galaxy Note serisinde sakladığı şey ne?   Sıradaki Note 9 ve burada sürpriz değil, ancak New York City’de 9 Ağustos’ta resmi açıklamadan önce birçok sızıntı meydana geldi.

Söylentilere göre, Samsung Galaxy Note 9’un tasarımı geçen sene 23 Ağustos’ta ortaya çıkan selefine benziyor. Eğer öyleyse, dikdörtgen ve metal çerçeve, cam sırtlı olduğu anlamına gelir. Ekranda bir çentik olup olmadığına dair bir ipucu yok.

TechRadar, çift lensli kameraların yanı sıra arkada bir parmak izi tarayıcısına sahip olacağını iddalar arasında. O da ne? İnsanlar Note 9’un Note 9’un bir ekran parmak izi sensörüne sahip olup olmayacağını ciddi şekilde düşünmediler mi? Tech Radar,  Samsung’un bu özelliğe sahip olmak için son teslim tarihini karşılayamadığını ve teknolojinin gelecek yıl Galaxy S10 için ayrılacağını tahmin ediyor.

Ancak, sorgulayıcı hala özelliğin bunu yapacağını hissediyor, bu yüzden sadece kimin doğru olup olmadığını bilmek için resmi açıklamaya kadar beklemek zorunda kalacağımız anlamına geliyor.

En havalı sızıntı S Pen ile ilgili – the Verge, kullanıcıların müziği kontrol etmesine, fotoğraf çekmesine veya hatta aramaları cevaplamasına veya kapatmasına izin verecek yerleşik Bluetooth’a sahip olacağını söyleniyor.

Bunun üzerine, Samsung’un üst düzey cihazlarının çoğu gibi, Note 9’un da toz ve suya dayanıklı olacağı söylüyor. Note 9’un 6.38 inç ekrana sahip olması ve Note 8’deki 6.3’ten biraz daha büyük olduğunu belirtmektedir. Bununla birlikte, Tech Radar, 161.9 x 76.3 x 8.8 mm’lik bir telefon boyutu ile ekran boyutunun korunacağını iddia ediyor.

Şimdide telefonun özelliklerini kontrol edelim.

Endüstri uzmanı Eldar Murtazin, Mobile-Review’da Note 9’un 4,000mAh bataryaya sahip olacağını ve üç versiyona sahip olacağını söyledi – 128GB depolama ile 6GB RAM; 256GB depolama ile 8GB RAM; ve 512GB depolama ile 8GB RAM.

Galaxy Note 9 512 GB Depolama Alanına Sahip Olacak!

Forbes aynı zamanda, cihazın 512GB‘A kadar destekleyen bir microSD yuvasına sahip olacağını ve muhtemelen dünyanın ilk “kitle pazarı 1TB özellikli akıllı telefon” not aldığını yazıyor. Note 9 hala çift arka kameralara sahip olacak, teknoloji Danışmanı yazıyor ve Samsung’un Isocell Plus teknolojisinin Note 8’e kıyasla ışık hassasiyetini %15’e kadar artıracağını ekledi.

Bu, sensörlerin daha fazla ışık yakalamasına izin verdiği için renk sadakatini artıracaktır. Ayrıca, Note 9’un herkesin istediği gibi Android P yerine Android 8.1 Oreo ile göndereceğini ve cihazı satın alan kişilerin yeni işletim sistemine güncellemeden önce biraz beklemesi gerektiğini iddalar arasında.

Bu, sensörlerin daha fazla ışık yakalamasına izin verdiği için renk sadakatini artıracaktır. Ayrıca, Note 9’un herkesin istediği gibi Android P yerine Android 8.1 Oreo ile göndereceğini ve cihazı satın alan kişilerin yeni işletim sistemine güncellemeden önce biraz beklemesi gerektiğini iddia ediyor.

Slash Gear, Note 9’un beş renkte (siyah, gri, mor/mor, mavi ve kahverengi) piyasaya sürüleceğini ve çevrimiçi olarak ortaya çıkan yeni s Pen seçimleri için model kodlarına göre değerlendirileceğini öngörüyor. Samsung’un s kaleminin rengine ahizenin rengine uyma eğilimine sahip olduğunu iddia ediyor.

 

Bixby 2.0, geliştirilmiş doğal dil yetenekleri, daha hızlı tepki süresi ve geliştirilmiş gürültü direnci ile Note 9 ile resmi başlangıcını yapacak.

Şu an yapabileceğimiz tek şey, Samsung’tan resmi olarak Note 9’u ortaya çıkaracağı ve bu söylentilerin herkes için ya da nihayet doğru kanıtlandığı zaman, 9 Ağustos’u gelmesini sabırla beklemek.

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı